Facebook
18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Szkoły z pracodawcami
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.02.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu było organizatorem konferencji pt: Współpraca pracodawców ze szkołami w przygotowaniu uczniów do zawodu. W konferencji udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele przedmiotów zawodowych, pracodawcy, jak również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego oraz miasta Nowy Sącz. Wśród uczestników była m.in. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach Renata Stępień, która zaprezentowała dobre praktyki w obszarze kształcenia zawodowego i współpracy z pracodawcami w ZST.


       
Wszystkich zgromadzonych gości i uczestników konferencji powitał Stanisław Szudek -Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu. Następnie głos zabrał Grzegorz Baran -  Małopolski Wicekurator Oświaty, który podkreślił istotną rolę szkolnictwa zawodowego we współczesnej edukacji.
W pierwszej części spotkania wystąpił również  Zbigniew Czepelak - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Maria Krysakowska - st. specjalista ds. oświaty KO w Krakowie, którzy przedstawili stan i problemy szkolnictwa zawodowego w czterech powiatach oraz zagadnienia i zmiany prawne związane z tą sferą edukacji.

Druga część dotyczyła prezentacji doświadczeń i przykładów dobrych praktyk w obszarze kształcenia zawodowego, a zwłaszcza współpracy z pracodawcami, podczas której prezentowały się cztery szkoły: Zespół Szkół Nr 1 im. KEN w Nowym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdrój, Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej oraz Zespół Szkół Technicznych im W. Pola w Gorlicach.


W swoim wystąpieniu dyrektor ZST Renta Stępień podkreśliła, że szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy.

 

Współdziałając z przedsiębiorstwami, wdrażamy proces kształcenia umiejętności zawodowych zmierzający do tego, aby z ucznia uczynić prawdziwego mistrza w swoim zawodzie, który posiada pełne przygotowanie i spełnia oczekiwania współczesnego rynku pracy. Wspólne planowanie i kierowanie ścieżką zawodową młodego człowieka wymaga elastyczności ze strony szkoły i dużej otwartości ze strony firmy. Nasze długoletnie już doświadczenie w kształceniu zawodowym pozwoliło wypracować szkole szeroką gamę pracodawców w każdym nauczanym w niej zawodzie, z którymi stale współpracuje i cały czas te działania są wzmacniane poprzez wprowadzanie nowych form”  – powiedziała Renata Stępień
Elementem uzupełniającym wystąpienie była prezentacja szkolnego filmu przedstawiającego przykłady dobrych praktyk, w powstanie którego zaangażowali się również  uczniowie ZST.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

http://youtu.be/fDv8-Wk7jPY

Źródło informacji: ZST w Gorlicach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl