18 sierpnia 2019 01:43
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Szkolny Dzień Kariery na Górce
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.10.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
Szkolny Dzień Kariery – odbywający się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - to już trzecie tego typu wydarzenie w Zespole Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach. Od dwóch edycji skierowane jest do gimnazjalistów klas trzecich gorlickich szkół. Ideą tego Dnia jest możliwość swobodnej rozmowy uczniów z przedstawicielami ciekawych zawodów, powiązanych z kierunkami kształcenia. w ZS Nr 1. W tym roku SDK odbył się w 24 października i uczestniczyły w nim cztery gorlickie gimnazja Nr 1,3,5 i 6.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach „Górka” gościła:
1.Klasa Mat-fiz-info
Bogumił Bubniak, Barszcz Paweł - miłośnicy astronomii, członkowie Stowarzyszenia Astronomia Nova.
2. Klasa Lingwistyczna
Sam Osborne i Zofia Wantuch - Szkoła języka angielskiego Easy Peasy English w Gorlicach.
3. Klasa Dziennikarska/Humanistyczna
Yvetta Walecka - redaktor naczelna, dziennikarka - Regionalna Telewizja Gorlicka.
4. Klasa Biol-chem
Katarzyna Joanna Kawa -  Pedagog, socjoterapeutka, logopeda, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „ECHO” w Gorlicach
Elwira Kosiba- stomatolog
Małgorzata Białoń – technolog żywności
5. Klasa Policyjna
Grzegorz Szczepanek – policjant
6. Technik Mechatronik
Józef Wójcik - Wykładowca mechatroniki: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - Nowy Sącz (Instytut techniczny)
7. Technik Elektronik
Koła Naukowe Piorun i Focus - Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie
8. Technik Informatyk
Konrad Mosoń – firma informatyczna z Gorlic
9. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
Katarzyna Kosiba - Pamuła, Ryszard Kosiba - Firma OTECH z Gorlic
10. Technik organizacji reklamy
Karolina Zgrzebieniowska – Regionalny specjalista ds. marketingu w sieci „Delikatesy Centrum”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Klub Przedsiębiorczości pod opieką mgr Teresy Bednarz. Współorganizatorami byli nauczyciele: mgr Teresa Stradomska i mgr Wojciech Rykała.

tn_astronomia2.jpg
tn_dsc_1115.jpg