12 grudnia 2018 17:49
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Stypendyści i stypendia w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Karolina Śliwa, Paulina Dutka, Przemysław Żarnowski i Grzegorz Wojnar, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, otrzymali stypendia za bardzo dobre  wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2016/2017. Dyplomy wręczali i gratulacje składali:  starosta Karol Górski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Zofia  Kamińska oraz dyrektor ZST Renata Stępień.

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach przekonała się, że ciężka praca się opłaca, a trud włożony w wykonywanie szkolnych obowiązków procentuje. Wytrwale pracowali przez cały rok szkolny, uzyskując bardzo wysokie wyniki w nauce, dzięki czemu mogli ubiegać się o stypendium. Oczywiście nie udałoby się to bez pracy wszystkich nauczycieli, którzy z wielką pasją przekazywali wiedzę, motywowali do aktywności i zaangażowania się w rozwijaniu swoich zainteresowań. Uroczystość wręczenia  stypendium odbyła się 28 lutego br. w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej i towarzyszyła spotkaniu członków Szkolnego Koła Technicznego z władzami Oddziału SIMP w Gorlicach.

Z rąk starosty Karola Górskiego i przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Zofii Kamińskiej oraz dyrektor ZST Renaty Stępień  stypendium za wyniki nauce w I półroczu roku szkolnego 2016/2017 otrzymali:
- Karolina Śliwa - uczennica  klasy  II w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich
- Przemysław Żarnowski – uczeń klasy III w zawodzie Technik Informatyk
- Adam Bajorek – uczeń klasy IV w zawodzie Technik Pojazdów Samochodowych
- Paulina Dutka - uczennica  klasy  IV w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich
- Grzegorz Wojnar -  uczeń klasy III w zawodzie Mechanik Pojazdów Samochodowych

Dla szkoły to ważny dzień - mówi  dyrektor ZST Renata Stępień - i szczególny moment dla wyróżnionych uczniów, którzy zostali docenieni nie tylko za swoje wyniki w nauce i pracę, ale także za postawę człowieka szlachetnego, który ma szacunek do tradycji i wartości. Z wielkim zadowoleniem mogę stwierdzić, że mamy świetnych uczniów i wspaniałych nauczycieli, których mądra współpraca motywuje do wytężonej pracy. A nasi uczniowie udowadniają, że potrafią rozwijać swoje pasję i „szlifować” swój talent.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy, aby to wyróżnienie było inspiracją do dalszego rozwoju talentu i osiągania jeszcze lepszych wyników. Mamy nadzieję, że sukces stypendystów będzie zachętą dla pozostałych uczniów do systematycznej i wytężonej pracy. Warto!!!.

tn_simp002.jpg
tn_simp009.jpg