18 września 2019 07:40
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Stypendia w ZST przyznane
Redaktor: Yvetta Walecka    13.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Zuzanna Dziki, Michał Deć, Rafał Krok, Kacper Lazar i Kacper Nowak, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Dyplomy i gratulacje składali starosta Maria Gubała wraz z dyrektor ZST Renatą Stępień.

„Głód wiedzy” jest wyraźną cechą wyróżniającą ich spośród tłumu. Potrafią tę wiedzę wykorzystać i przekuć w sukces.  Kolejni uczniowie ZST im. W Pola w Gorlicach przekonali się, że warto się uczyć. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się 11 lutego br. w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej i towarzyszyła spotkaniu członków Szkolnego Koła Technicznego z władzami Oddziału SIMP w Gorlicach.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale warto pamiętać, że najważniejsza jest wiedza, satysfakcja i zadowolenie.  Nasi stypendyści wyróżniają się tylko wiedzą, ale także zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną, rozwijanie własnych zainteresowań. Jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują „te diamenty” i „szlifują je”. Sprawowanie opieki pedagogiczno – wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli, ich wiedza i entuzjazm. Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc w rozwijaniu talentów młodych ludzi, pasji i umiejętności – mówiła w swoim wystąpieniu starosta Maria Gubała.
Z rąk starosty oraz dyrektor ZST Renaty Stępień stypendium za wyniki nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 otrzymali:
  • Zuzanna Dziki - uczennica klasy IcT w zawodzie Technik usług fryzjerskich,
  • Michał Deć -uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik informatyk,
  • Rafał Krok - uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik elektryk,
  • Kacper Lazar  - uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik elektryk,
  • Kacper Nowak  - uczeń klasy IIbBSIS w zawodzie elektryk.

Po wręczeniu nagród starosta zwróciła się do młodzieży: Wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia i sukcesy w nauce, Zdobywajcie wiedzę, rozwijajcie swoje zainteresowania i zmieniajcie na lepsze nasz powiat i cały kraj. Bo mogą to robić tylko ludzie mądrzy, doświadczeni i potrafiący przewidywać skutki dziś podejmowanych decyzji. Jestem pewna, że Wy będziecie to umieli.
Dla szkoły to ważny dzień - podkreślała dyrektor ZST Renata Stępień - i szczególny moment dla wyróżnionych uczniów, którzy zostali docenieni nie tylko za swoje wyniki w nauce i pracę, ale także za postawę człowieka szlachetnego, który ma szacunek do tradycji i wartości. Z wielkim zadowoleniem mogę stwierdzić, że mamy świetnych uczniów i wspaniałych nauczycieli, których mądra współpraca motywuje do wytężonej pracy. A nasi uczniowie udowadniają, że potrafią rozwijać swoje pasję i „szlifować” swój talent. Chyba nikt nie zaprzeczy, że głównym celem w życiu każdego człowieka jest być szczęśliwym. Najważniejsze jest to, żebyśmy „na starość” naszego bytu czuli się spełnieni i żebyśmy wiedzieli, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby świat, na którym przyszło nam żyć stał się piękniejszy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy, aby to wyróżnienie było inspiracją do dalszego rozwoju talentu i osiągania jeszcze lepszych wyników. Mamy nadzieję, że sukces stypendystów będzie zachętą dla pozostałych uczniów do systematycznej i wytężonej pracy. Warto!!!.

img_8415a.jpg