Facebook
18 września 2019 07:40
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Stypendia w ZST przyznane
Redaktor: Yvetta Walecka    13.02.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Zuzanna Dziki, Michał Deć, Rafał Krok, Kacper Lazar i Kacper Nowak, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Dyplomy i gratulacje składali starosta Maria Gubała wraz z dyrektor ZST Renatą Stępień.

 

„Głód wiedzy” jest wyraźną cechą wyróżniającą ich spośród tłumu. Potrafią tę wiedzę wykorzystać i przekuć w sukces.  Kolejni uczniowie ZST im. W Pola w Gorlicach przekonali się, że warto się uczyć. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się 11 lutego br. w obecności zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej i towarzyszyła spotkaniu członków Szkolnego Koła Technicznego z władzami Oddziału SIMP w Gorlicach.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale warto pamiętać, że najważniejsza jest wiedza, satysfakcja i zadowolenie.  Nasi stypendyści wyróżniają się tylko wiedzą, ale także zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną, rozwijanie własnych zainteresowań. Jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują „te diamenty” i „szlifują je”. Sprawowanie opieki pedagogiczno – wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli, ich wiedza i entuzjazm. Gratuluję i dziękuję Państwu za pomoc w rozwijaniu talentów młodych ludzi, pasji i umiejętności – mówiła w swoim wystąpieniu starosta Maria Gubała.
Z rąk starosty oraz dyrektor ZST Renaty Stępień stypendium za wyniki nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 otrzymali:
  • Zuzanna Dziki - uczennica klasy IcT w zawodzie Technik usług fryzjerskich,
  • Michał Deć -uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik informatyk,
  • Rafał Krok - uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik elektryk,
  • Kacper Lazar  - uczeń klasy IIbT w zawodzie Technik elektryk,
  • Kacper Nowak  - uczeń klasy IIbBSIS w zawodzie elektryk.

Po wręczeniu nagród starosta zwróciła się do młodzieży: Wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia i sukcesy w nauce, Zdobywajcie wiedzę, rozwijajcie swoje zainteresowania i zmieniajcie na lepsze nasz powiat i cały kraj. Bo mogą to robić tylko ludzie mądrzy, doświadczeni i potrafiący przewidywać skutki dziś podejmowanych decyzji. Jestem pewna, że Wy będziecie to umieli.
Dla szkoły to ważny dzień - podkreślała dyrektor ZST Renata Stępień - i szczególny moment dla wyróżnionych uczniów, którzy zostali docenieni nie tylko za swoje wyniki w nauce i pracę, ale także za postawę człowieka szlachetnego, który ma szacunek do tradycji i wartości. Z wielkim zadowoleniem mogę stwierdzić, że mamy świetnych uczniów i wspaniałych nauczycieli, których mądra współpraca motywuje do wytężonej pracy. A nasi uczniowie udowadniają, że potrafią rozwijać swoje pasję i „szlifować” swój talent. Chyba nikt nie zaprzeczy, że głównym celem w życiu każdego człowieka jest być szczęśliwym. Najważniejsze jest to, żebyśmy „na starość” naszego bytu czuli się spełnieni i żebyśmy wiedzieli, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby świat, na którym przyszło nam żyć stał się piękniejszy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy, aby to wyróżnienie było inspiracją do dalszego rozwoju talentu i osiągania jeszcze lepszych wyników. Mamy nadzieję, że sukces stypendystów będzie zachętą dla pozostałych uczniów do systematycznej i wytężonej pracy. Warto!!!.

 

1.
img_1.jpg
2.
img_8368.jpg
3.
img_8369.jpg
4.
img_8372.jpg
5.
img_8376.jpg
6.
img_8378.jpg
7.
img_8380.jpg
8.
img_8382.jpg
9.
img_8384.jpg
10.
img_8385.jpg
11.
img_8386.jpg
12.
img_8387.jpg
13.
img_8389.jpg
14.
img_8391.jpg
15.
img_8415.jpg
16.
img_8415a.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl