17 listopada 2018 17:12
Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
Startuj po powiatowe stypendia sportowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Do 15 listopada 2018 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Będzie to trzecia edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego.

W myśl zapisów Regulaminu stypendium sportowe przyznawane będzie zawodnikowi, który jednocześnie spełnia wszystkie wymagania zawarte poniżej tj.:
1) uprawia dyscyplinę sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich lub Igrzysk Paraolimpijskich;
2) jest członkiem klubu sportowego oraz reprezentuje kraj lub klub sportowy, którego jest członkiem na zawodach sportowych;
3) w roku ubiegania się o przyznanie stypendium lub w roku poprzednim osiągnął wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym lub wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie krajowym;
4) jest objęty programem szkolenia;
5) w chwili przyznania stypendium sportowego nie ukończył 25 lat;
6) złożył w wymaganym terminie wniosek o przyznanie stypendium sportowego /wzór wniosku stanowi załącznik  do regulaminu/.

Stypendium sportowe stanowi, wypłacaną z budżetu Powiatu Gorlickiego, pomoc finansową wspierającą proces szkolenia sportowego zawodnika.

Przy ustalaniu wysokości stypendium sportowego Zarząd Powiatu Gorlickiego kieruje się rangą zawodów sportowych, podczas których zawodnik osiągnął swój najlepszy wysoki wynik sportowy:
1) przy wysokim wyniku sportowym osiągniętym podczas zawodów na szczeblu krajowym miesięczna kwota stypendium sportowego wynosi od 250 do 350 zł;
2) przy wysokim wyniku sportowym osiągniętym podczas zawodów na szczeblu międzynarodowym miesięczna rata stypendium sportowego wynosi od  300 do 500 zł.

Szczegóły dotyczące zasad ubiegania się i przyznawania stypendiów zawiera Regulamin do pobrania tutaj (plik pdf)

Zapraszamy do skorzystania z tej nowej oferty stypendialnej Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego.

Zachęcamy sportowców do składania wniosków w terminie do 15 listopada 2018 roku na dzienniku podawczym Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice.

Informacje dodatkowe można uzyskać pod tel. 18 35-48-771

Druk wniosku o stypendium sportowe do pobrania tutaj (plik doc)