15 października 2019 18:47
Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Środki na drogi lokalne dla powiatu gorlickiego
Redaktor: Yvetta Walecka    30.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W poniedziałek  30 września wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec przekazał Staroście Gorlickiemu oraz przedstawicielom trzech gmin: Miasta Gorlice, Gminy Moszczenica i Gminy Lipinki czeki z dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie do powiatu gorlickiego trafiło ponad 7 mln. złotych.

Fundusz Dróg Samorządowych został utworzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ma wspierać budowy, przebudowy oraz remonty dróg gminnych oraz powiatowych. Dofinansowania przyznawane są na podstawie wniosków składanych przez samorządy terytorialne.
W trakcie poniedziałkowego spotkania wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec przekazał na ręce Starosty Gorlickiego czek na kwotę ponad 1,57 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Ropa – Wysowa Zdrój. Czeki na przebudowę dróg z wicewojewody odbierali również Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga oraz Przewodniczący Rady Gminy Lipinki Bogdan Czeluśniak.

Są to konkretne sumy, które zasilą budżety samorządów. Niezwykle istotny jest fakt, że nie jest to jednorazowy zastrzyk finansowy. Jest to cykliczny program, na który przeznaczane będą w latach kolejnych jeszcze większe pieniądze rządowe – mówił wicewojewoda Zbigniew Starzec. Gratuluję Państwu pozyskania tych funduszy. Wyremontowane drogi lokalne będą dobrze służyć mieszkańcom poszczególnych gmin i w efekcie całemu powiatowi gorlickiemu. Warto aplikować o rządowe środki – podkreślał wicewojewoda.

Zabierając głos starosta Maria Gubała mówiła m.in.: Fundusz Dróg Samorządowych, to dla nas bardzo ważne wsparcie, bez niego nie bylibyśmy w stanie zrealizować aż tylu inwestycji. Starosta dziękowała wicewojewodzie za przyjazd i chęć osobistego spotkania z samorządowcami. Słowa podziękowania skierowała również do Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś za wsparcie jakiego od lat udziela samorządom ziemi gorlickiej.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg i członek Zarządu Powiatu Gorlickiego Tomasz Płatek.

0a.jpg
0b.jpg