19 sierpnia 2019 20:55
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Spotkanie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem
Redaktor: Yvetta Walecka    15.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Z inicjatywy Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, zorganizowane zostało w Łużnej otwarte spotkanie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta Maria Gubała, wicestarosta Stanisław Kaszyk, przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg i Tomasz Płatek -członek Zarządu Powiatu.

Minister podczas wystąpienia przypomniał o programie dotyczącym środowiska, realizowanym przez rząd, czyli o programie Czyste Powietrze. Rząd planuje przeznaczyć na ten program w ciągu najbliższych 10 lat ponad 100 mld złotych, a do obecnej chwili wpłynęło już około 40 tysięcy wniosków.

Wśród dobrych wieści, które Minister Środowiska przywiózł do gminy Łużna jest bez wątpienia nowy wóz strażacki dla jednostki OSP Szalowa. W trakcie spotkanie starosta, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Gorlickiego a w szczególności mieszkańców Gorlic zwróciła się pisemnie do Ministra Środowiska z prośbą „o objęcie osobistą uwagą sytuacji na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” S.A. w Gorlicach i jednocześnie o podjęcie przez właściwe służby działań zmierzających do wyeliminowania zagrożenia degradacji środowiska w Gorlicach oraz utraty zdrowia, a nawet życia Mieszkańców”.

W spotkaniu uczestniczyli również: wicestarosta Stanisław Kaszyk, przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg, Tomasz Płatek – członek Zarządu Powiatu Gorlickiego, Jadwiga Wójtowicz – radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mariusz Tarsa – wójt Gminy Łużna, Tomasz Ptaszek – przewodniczący Rady Gminy Łużna, Paweł Fyda – burmistrz Miasta Grybowa, prof. Zbigniew Myczkowski – rzeczoznawca Ministerstwa Kultury w zakresie opieki nad zabytkami, Jan Kosiorowski – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Józef Legutko z Nadleśnictwa Gorlice.

Więcej na luzna24.pl

Zdjęcia M.Książkiewicz/Łużna24