13 grudnia 2018 16:47
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Spotkanie z królową nauk
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
,,MATEMATYKA TO KRÓLOWA WSZYSKICH NAUK,  A JEJ NAUKA NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM’’ - pod takim hasłem w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach odbył się Dzień Matematyki  - przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu MATEMATYCZNE PENDOLINO.

Spotkanie otworzyła dyrektor Renata Stępień – przywitała wszystkich gości, a w szczególności wicestarostę Jerzego Nalepkę oraz przybyłych nauczycieli i gimnazjalistów powiatu gorlickiego. Podczas krótkiej inscenizacji słowno-muzycznej uczniowie przebrani za wybitnych  matematyków – Talesa, Pitagorasa, Euklidesa, Archimedesa, Kartezjusza, Izaaka Newtona, Stefana Banacha i Hugo Steinhausa, przypomnieli wszystkim ich osiągnięcia, a także zaprosili publiczność do rozwiązywania zagadek matematycznych. Uczniowie klasy trzeciej technikum (uczestnicy projektu) zaprezentowali dokonania projektowe, realizowane od września do grudnia przez uczniów klas: IIa, IIb, i IIIb technikum. Podejmowane działania dotyczyły:
- założenia strony internetowej, dotyczącej zadań realizowanych w czasie projektu,
- tworzenia rebusów, łamigłówek, krzyżówek i zagadek matematycznych;
- stosowania aplikacji internetowych ( Kahoot, LearningApps ), służących konstruowaniu różnorodnych testów matematycznych;
- wspierania się w nauce matematyki – nagrywania filmików tłumaczących zadania i problemy matematyczne oraz zamieszczania ich oraz zadań domowych na stronie internetowej,
- realizacji trzech projektów: I Projekt - Zorganizowanie rodzinnych wakacji, II Projekt - Remont klasopracowni, III Projekt – Spinning dla zdrowia.

Atrakcją spotkania były „Potyczki matematyczne”, zorganizowane na sali gimnastycznej. Na odpowiednio przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli rozwiązywać krzyżówki, rebusy, zagadki matematyczne,  układać kostki Rubika, domina matematyczne, grać w różnego rodzaju gry planszowe oraz zmierzyć się z testami matematycznymi utworzonymi w LearningApps oraz Kahoot.
Dzień Matematyki w ZST cieszył się dużym zainteresowaniem, a każdy uczestnik wrócił ze spotkania z atrakcyjną nagrodą, zakupioną dzięki dofinansowaniu  projektu MATEMATYCZNE PENDOLINO  przez Fundację  mBanku.

dsc_2856.jpg
dsc_2858.jpg
dsc_2865.jpg
dsc_2868.jpg
dsc_2881.jpg
dsc_2899.jpg
dsc_2907.jpg
dsc_2929.jpg
dsc_2932.jpg
dsc_2934.jpg
dsc_2935.jpg
dsc_2948.jpg
dsc_2950.jpg
dsc_2966.jpg
dzm1.jpg
dzm2.jpg
dzmkolaz.jpg

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.