21 września 2019 00:51
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Spotkanie z Ambasadorem Czech
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Gorlicki Karol Górski spotkał się z  Ambasador Republiki Czeskiej Jakubem Karfikiem, który gościł u burmistrza Gorlic Rafała Kulki w związku z wystawą „Sztuka w okopach pierwszej wojny światowej”. Ekspozycja prezentowana w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach powstała dzięki Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie. Obejmuje 24 panele przedstawiające malarstwo, rzeźbę, grafikę oraz karykaturę, stworzone przez artystów, którzy wraz z wybuchem wojny musieli opuścić świat kultury i wyruszyć na front.

Po zwiedzeniu wystawy Ambasador Jakub Karfik i Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Łodzi prof. Krzysztof Skotnicki wraz z Burmistrzem Miasta Gorlice Rafałem Kuklą oraz Starostą Gorlickim Karolem Górskim złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą na Rynku, upamiętniającą cywilne i wojskowe ofiary Bitwy pod Gorlicami z 1915 roku.
Po zakończeniu ceremonii burmistrz Rafał Kukla przyjął dostojnych gości w budynku Ratusza, gdzie rozmawiano między innymi o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gorlicami, a miastami leżącymi na terenie Republiki Czeskiej, celem wymiany oferty turystycznej, kulturalnej i inwestycyjnej.

tn_img_5906 copy.jpg
tn_img_5909 copy.jpg
tn_img_5914 copy.jpg
tn_img_5924.jpg