21 lipca 2018 02:10
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Spotkanie Świętojańskie w DPS Klimkówka
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Najkrótsza noc w  roku przypada z 23 na 24 czerwca, i jak każe tradycja, jest to Noc Świętojańska. Z tej okazji 21 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce odbyło się kolejne doroczne „Spotkanie Świętojańskie”.

W jednym z najładniejszych miejsc powiatu gorlickiego i Beskidu Niskiego – nad zalewem Klimkówka usytuowany jest Dom Pomocy Społecznej. 78 pensjonariuszy ulokowanych jest w dwóch pawilonach. Architektura budynków i ich najbliższe otoczenie umożliwiają swobodne poruszenie się osób niepełnosprawnych. Domownicy mogą korzystać ze zlokalizowanych na terenie obiektu dwóch boisk sportowych, szałasu grillowego oraz placów przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. To właśnie tutaj w zależności od pory roku organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe, do których bezsprzecznie należą Spotkania Świętojańskie organizowane z powodzeniem od lat.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 DPS-ów z: Gorlic, Sękowej, Nowego Sącza, Folusza, Zbyszyc, Mszany Dolnej, Limanowej, Szczyrzyc oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Uczestników zabawy podejmowała dyrektor DPS w Klimkówce Ewa Stefanowska.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: starosta Karol Górski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, którzy przekazali pozdrowienia i życzenia dobrej zabawy od Zarządu i Rady Powiatu Gorlickiego oraz podkreślali duże znaczenie tradycji i kultury ludowej dla naszej tożsamości.
Ciekawym akcentem imprezy był konkurs kwiatów paproci zaprezentowanych przez przybyłych gości oraz część artystyczna wykonana przez młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Zdjęcia DPS Klimkówka

k0.jpg