Facebook
18 lutego 2019 13:33
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Spotkanie Świętojańskie w DPS Klimkówka
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Najkrótsza noc w  roku przypada z 23 na 24 czerwca, i jak każe tradycja, jest to Noc Świętojańska. Z tej okazji 21 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce odbyło się kolejne doroczne „Spotkanie Świętojańskie”.

 


W jednym z najładniejszych miejsc powiatu gorlickiego i Beskidu Niskiego – nad zalewem Klimkówka usytuowany jest Dom Pomocy Społecznej. 78 pensjonariuszy ulokowanych jest w dwóch pawilonach. Architektura budynków i ich najbliższe otoczenie umożliwiają swobodne poruszenie się osób niepełnosprawnych. Domownicy mogą korzystać ze zlokalizowanych na terenie obiektu dwóch boisk sportowych, szałasu grillowego oraz placów przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. To właśnie tutaj w zależności od pory roku organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe, do których bezsprzecznie należą Spotkania Świętojańskie organizowane z powodzeniem od lat.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 DPS-ów z: Gorlic, Sękowej, Nowego Sącza, Folusza, Zbyszyc, Mszany Dolnej, Limanowej, Szczyrzyc oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Uczestników zabawy podejmowała dyrektor DPS w Klimkówce Ewa Stefanowska.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: starosta Karol Górski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, którzy przekazali pozdrowienia i życzenia dobrej zabawy od Zarządu i Rady Powiatu Gorlickiego oraz podkreślali duże znaczenie tradycji i kultury ludowej dla naszej tożsamości.
Ciekawym akcentem imprezy był konkurs kwiatów paproci zaprezentowanych przez przybyłych gości oraz część artystyczna wykonana przez młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Zdjęcia DPS Klimkówka

1.
k0.jpg
2.
k1.jpg
3.
k1a.jpg
4.
k2.jpg
5.
k4.jpg
6.
k5.jpg

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl