24 stycznia 2019 05:49
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Spotkanie noworoczne
Redaktor: Yvetta Walecka    08.01.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W poniedziałkowy wieczór 7 stycznia, w Gorlickim Centrum Kultury odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Samorządów Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice.

Na zaproszenie starosty gorlickiego Marii Gubały i burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli na wspólnej gali spotkali się m.in. przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz parlamentarnych, wojewódzkich i lokalnych samorządów, radni Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta, przedstawiciele instytucji, organizacji i przedsiębiorcy. Witając wraz z burmistrzem Gorlic przybyłych gości , starosta powiedziała: Ufam, że w naszej służbie na rzecz mieszkańców powiatu gorlickiego kierujemy się nie tylko profesjonalizmem i rzeczową fachowością, ale także sercem, życzliwością, otwartością i za to  właśnie w sposób szczególny Państwu dziękuję.
Słowa podziękowania za dotychczasowe wspieranie projektów realizowanych przez powiat gorlicki starosta skierowała do Zarządu i Sejmiku Województwa Małopolskiego, oraz do samorządowców ziemi gorlickiej Dziękuję panu burmistrzowi Gorlic, burmistrzom Biecza i Bobowej oraz wójtom Gmin powiatu gorlickiego za bardzo dobrą i owocną współpracę i wyrażam przekonanie, że będzie ona nadal kontynuowana i rozwijana w bieżącej kadencji. Starosta przekazała również wyrazy uznania dla Służb, Inspekcji, Straży, które dzień i noc czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Podziękowania trafiły również do dyrektorów, kierowników i pracowników jednostek organizacyjnych za całoroczny trud, gdyż jak powiedziała starosta: to Wy drodzy Państwo tworzycie pozytywny wizerunek powiatowych, miejskich, czy gminnych jednostek.
Swoje wystąpienie starosta zakończyła życzeniami U progu Nowego 2019 Roku życzę sobie i Państwu, byśmy pracowali ponad podziałami. Byśmy mieli zawsze na uwadze potrzeby mieszkańców powiatu gorlickiego. Byśmy tworzyli prawdziwą wspólnotę, w której każdy potrafi się odnaleźć i  w której każdy dobrze się czuje. Życzę, by Nowy Rok przyniósł same dobre i szczęśliwe dni. Niech  obdarzy Państwa dobrym zdrowiem i pomyślnością w życiu rodzinnym. Życzę, byśmy za rok mieli powody do dumy z dobrze wypełnianych obowiązków i mogli z radością powiedzieć, że to był wartościowy rok!
Tradycją Spotkań Noworocznych jest wręczenie nagrody Burmistrza Gorlic - statuetki DERSŁAWA. W tym roku odebrała ją Konsul Generalna Węgier Adrienne Körmendy. Nagroda przyznana została za życzliwość i zaangażowanie w umacnianie stosunków polsko-węgierskich i wizerunku Miasta Gorlice.
Statuetkę DERSŁAWA Karwacjana w poprzednich latach otrzymali m.in. ks. Stanisław Ruszel, Łukasz Dyczko, Mirosław Czyżykiewicz, dr Jerzy Krzewicki, Andrzej Stasiuk i Monika Sznajderman – Wydawnictwo CZARNE, Dariusz Bohatkiewicz, Władysław „Adzik” Sendecki oraz Ewa Wachowicz.
W czasie uroczystości burmistrz wręczył również nagrody w dziedzinie Kultury i Sportu. W dziedzinie Kultury nagrody otrzymali: Marcin Fejklowicz, Zdzisław Tohl, Barbara Fugiel, Wojciech Drzymała, Katarzyna Liana i Jacek Kosiba.
W dziedzinie Sportu nagrody otrzymali: Tomasz Chmura, Paweł Czupik, Gniewomir Krupczak, Michał Bąk, Dominik Ignar, Jakub Janik, Wojciech Rykała, Patryk Zabawa, Konstanty Mrozek, Piotr Gawlak, Katarzyna Niemiec, Marcin Grzeszczuk i Jan Brach.
Galę zakończył toast noworoczny, który wznieśli przewodniczący: Rady Powiatu Mirosław Waląg i Rady Miasta Robert Ryndak.
Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Arek Zawiliński Trio”. Galę prowadził dyrektor GCK Janusz Zięba.

Zdjęcia: UM Gorlice

tn_1.jpg