26 kwietnia 2018 15:03
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Sportowe tempo prac
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zaledwie nieco ponad rok  trwa budowa hali sportowej w Bieczu przy Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej -  największej powiatowej inwestycji oświatowej wartej ponad 6 mln zł  z czego prawie 3 mln zł, to środki pozyskane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Przypomnijmy, 12 maja 2009 r. miało miejsce symboliczne wbicie łopaty. Jeżeli aktualne tempo  zostanie utrzymane, to prace wykończeniowe zostaną zrealizowane do końca października. Od początku budowy  harmonogram robót jest wyprzedzany.

Aktualnie są  wykonane wszystkie instalacje za wyjątkiem wentylacji, której  montaż trwa jeszcze Zainstalowana została kotłownia. Trwa układanie  płytek na trybunie, wykonywana jest elewacja i  kontynuowane są prace malarskie. Ostatnim etapem będzie położenia podłogi na całej powierzchni hali. Chodzi o to, by  uczniowie i mieszkańcy  mogli jak najszybciej korzystać z możliwości, jakie będzie oferował ten niezwykle nowoczesny obiekt. Stworzy on  szansę ożywienia lokalnego sportu, szczególnie w okresie zimowych, co wpłynie na zwiększenie się liczby imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym. Budowana hala to także produkt turystyczny, podnoszący atrakcyjność Biecza.
Przypomnijmy podstawowe parametry hali. Jej powierzchnia użytkowa wynosi 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Składa się na nią przede wszystkim sala gimnastyczna o wymiarach boiska głównego 45,40x24,18 m. Będzie ona  przystosowana do rozgrywania meczów piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, odbywania ćwiczeń gimnastycznych oraz organizacji imprez sportowych o charakterze masowym. Dzięki przesuwnym, podwieszanym kotarom salę będzie można podzielić  na trzy, niezależne części. Pozwoli to, odbywać zajęcia wf w grupach  po ok. 20-25 osób każda. Sala gimnastyczna wyposażona będzie w  4-rzędową widownię, która   pomieści ona 240 osób. Pod widownią, na parterze, zlokalizowano zaplecza sanitarno– szatniowe dla uczniów i zawodników, pokój trenera oraz magazyn sprzętu sportowego.
Wszystkie pomieszczenia hali będą dostępne dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio z poziomu terenu.

hala b.jpg
tn_hala w bieczu.jpg