12 grudnia 2018 18:45
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Sportowe Ferie w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
„Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne” - to twierdzenie z powodzeniem wcielał w życie Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach. W ramach projektu „Aktywne Środy” szkoła udostępnił dla chętnych swoją salę gimnastyczną z całym jej wyposażeniem oraz, co niezwykle istotne, z instruktorem. Z oferty korzystały dzieci i młodzież indywidualnie, a także grupy zorganizowane, czego przykładem była Akademia Piłkarska Bardomed z Gorlic.

Pod okiem instruktora dzieci i młodzież mogła skorzystać ze sztucznej ścinki wspinaczkowej, zagrać w ping ponga czy bilarda, nauczyć się jeździć na waveboardzie tj. deskorolce na dwóch kółkach, poznać techniki podania piłki do gry w futbol amerykański – rugby, inni z kolei mogli sprawdzić swoje siły na  kółkach gimnastycznych.
Stałym elementem „Aktywnej Środy” jest trening free running (ang. wolny bieg) i w okresie ferii miłośnicy tego sportu - Skacz, Chwytaj się i Wspinaj (w wolnym tłumaczeniu) prezentowali swoje umiejętności przybyłym osobom, zachęcając jednocześnie do aktywności.
Propozycja ZST okazała się na tyle atrakcyjna, że nie tylko indywidualnie dzieci i młodzież chętnie skorzystała z oferty szkoły ale także grupy zorganizowane, czego przykładem była Akademia Piłkarska Bardomed z Gorlic. Zatem w popołudniowe środy oraz piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna szkoły była aktywna i zapełniona młodymi sportowcami. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno pozostaną im miłe wspomnienia z ferii.

Projekt "Aktywne środy" nie skończy się wraz z końcem ferii trwa on bowiem przez cały rok szkolny. ZST zaprasza w każdą środę, w godzinach od 16.30 do 18.45, do  korzystania z pomieszczeń i wyposażenia sportowego. Warunkiem skorzystania z tej oferty sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie szkoły.

akt.jpg
akt1.jpg