Facebook
18 września 2019 07:55
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Sportowe Ferie w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
„Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne” - to twierdzenie z powodzeniem wcielał w życie Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach. W ramach projektu „Aktywne Środy” szkoła udostępnił dla chętnych swoją salę gimnastyczną z całym jej wyposażeniem oraz, co niezwykle istotne, z instruktorem. Z oferty korzystały dzieci i młodzież indywidualnie, a także grupy zorganizowane, czego przykładem była Akademia Piłkarska Bardomed z Gorlic.
Pod okiem instruktora dzieci i młodzież mogła skorzystać ze sztucznej ścinki wspinaczkowej, zagrać w ping ponga czy bilarda, nauczyć się jeździć na waveboardzie tj. deskorolce na dwóch kółkach, poznać techniki podania piłki do gry w futbol amerykański – rugby, inni z kolei mogli sprawdzić swoje siły na  kółkach gimnastycznych.
Stałym elementem „Aktywnej Środy” jest trening free running (ang. wolny bieg) i w okresie ferii miłośnicy tego sportu - Skacz, Chwytaj się i Wspinaj (w wolnym tłumaczeniu) prezentowali swoje umiejętności przybyłym osobom, zachęcając jednocześnie do aktywności.
Propozycja ZST okazała się na tyle atrakcyjna, że nie tylko indywidualnie dzieci i młodzież chętnie skorzystała z oferty szkoły ale także grupy zorganizowane, czego przykładem była Akademia Piłkarska Bardomed z Gorlic. Zatem w popołudniowe środy oraz piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna szkoły była aktywna i zapełniona młodymi sportowcami. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno pozostaną im miłe wspomnienia z ferii.

Projekt "Aktywne środy" nie skończy się wraz z końcem ferii trwa on bowiem przez cały rok szkolny. ZST zaprasza w każdą środę, w godzinach od 16.30 do 18.45, do  korzystania z pomieszczeń i wyposażenia sportowego. Warunkiem skorzystania z tej oferty sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach jest posiadanie karnetu, który można odebrać nieodpłatnie w sekretariacie szkoły.


1.
akt.jpg
2.
akt1.jpg
3.
akt2.jpg

Źródło informacji i zdjęć ZST w Gorlicach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl