18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
Śpiewająco na podium
Redaktor: Yvetta Walecka    11.09.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

Po raz 13. zorganizowany został Festiwal Kultury Pogórzańskiej. W niedzielę 8 września, szesnastu wykonawców muzyki ludowej rywalizowało o Złotą Podkowę Pogórza.

Za nami XIII Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach. W ramach wydarzenia prezentowały się zespoły folklorystyczne z szeroko rozumianego Pogórza. Ziemię Gorlicką reprezentował zespół „Beskidy” z Dominikowic oraz męska grupa śpiewacza „Kobylanie” z Kobylanki.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu 16 prezentacji konkursowych, jury w składzie: Beata Rompała – folklorysta, Wiesław Hazuka -  choreograf, Danuta Cetera – etnograf i Andrzej Radzik, nagrodę główną Złotą Podkowę Pogórza i nagrodę finansową przyznało kapeli ludowej Trzcinicoki z Trznicy. W kategorii Zespołów Regionalnych jury nie przyznało I miejsca, natomiast dwa równorzędne II miejsca i nagrodę finansową otrzymał zespół folklorystyczny „Beskidy” z Dominikowic i zespól regionalny „Zalasowianie” z Zalasowej. Zespół „Beskidy” otrzymał również nagrodę w kategorii Mieszanych Grup Śpiewaczych.  W kategorii Dorosłych Grup Śpiewaczych  męska grupa śpiewacza „Kobylanie” z Kobylanki zajęła drugie miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia OK Ryglice/Bogdan Poręba

9a.jpg