Facebook
18 września 2019 07:41
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
SIMP wyróżnia najlepszych absolwentów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dawid Mikruta, Sebastian Mruk, Tomasz Szczerba, Kamil Woźniak, Tomasz Baran  Michał Kuchta, Mariusz Kusiak, Krzysztof Pawełczak to absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach z wyróżnieniami w konkursie "TECHNIK ABSOLWENT 2016", organizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie m.in. z Oddziałem SIMP w Gorlicach.- Tak duża liczba wyróżnionych, to ogromny zaszczyt i powód do dumy dla społeczności szkolnej oraz zadowolenia z pracy dydaktyczno – wychowawczej – mówił prezes Oddziału SIMP w Gorlicach Roman Jamro podczas szkolnej uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla absolwentów Technikum ZST w Gorlicach biorących udział w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku 2016”.
Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor Renaty Stępień i odczytania listu gratulacyjnego od Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za staranną i wszechstronną edukację. Następnie z rąk prezesa Romana Jamro  wyróżnieni absolwenci ZST otrzymali dyplomy. Nie każdy mógł w tym dniu osobiście odebrać nagrodę, bo jak się okazuje główna „przeszkoda” to studia lub  praca zawodowa młodych ludzi.
Słowa uznania i gratulacje wyrazili również przybyli na tą uroczystość: starosta Karol Górski oraz przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Zofia  Kamińska.
Warto zauważyć, że to nie pierwsze sukcesy absolwentów ZST, bowiem to już szósta z  rzędu wygrana w tym ogólnopolskim konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku”. Aktywność szkolnego koła SIMP, pod kierunkiem Jerzego Bubaka, promująca wiedzę techniczną i podejmująca ciekawe przedsięwzięcia, przekłada się każdego roku na liczne wyróżnienia i laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
W dalszej części spotkania prezesa SIMP Roman Jamro opowiedział o 50-letniej historii stowarzyszenia oraz jego podstawowych celach działalności statutowej. Wręczył także legitymacje członkowskie SIMP aż 15-osobowej grupie uczniów Technikum.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w ciekawym wykładzie pt.” Bezpieczeństwa na drodze”, który wygłosił dr inż. Tomasza Kądziołka z PWSZ w Nowym Sączu, uczelni patronackiej ZST.Słów kilka o konkursie.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie z Oddziałami SIMP. Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, środowisku technicznym oraz społeczeństwie. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów średnich szkół zawodowych, którzy w roku szkolnym 2015/2016 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, egzaminach zewnętrznych maturalnych i zawodowych - potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz brali udział w konkursach i olimpiadach: Olimpiada Wiedzy Technicznej – Tarnów, Olimpiada Techniki Samochodowej – Warszawa, Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny.
Komisja konkursowa dla absolwentów ZST przyznała aż 8 wyróżnień:
Dawid Mikruta      - technik pojazdów samochodowych
Sebastian Mruk     - technik pojazdów samochodowych
Tomasz Szczerba   - technik pojazdów samochodowych
Kamil Woźniak     - technik pojazdów samochodowych
Tomasz Baran       - technik informatyk
Michał Kuchta      - technik informatyk
Mariusz Kusiak     - technik informatyk
Krzysztof Pawełczak - technik informatyk.

Źródło informacji zdjęć: dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl