19 czerwca 2019 23:42
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Sędziują i grają
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W hali sportowej OSiR w Gorlicach odbył się XXIII Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich.  Do turnieju przystąpiło 12 drużyn reprezentujących komisje sędziowskie z Bardejova, Brzeska, Gorlic, Krakowa, Tarnowa, Limanowej, Krosna, Nowego Sącza, Dębicy, Nowego Targu, Bochni oraz Wieliczki. Puchary i nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników wręczał m.in. starosta Karol Górski.

Organizatorem cieszącego się sporą renomą turnieju jest od 23 lat Komisja Sędziowska w Gorlicach, której przewodniczącym jest Piotr Firlit.

Podczas otwarcia okolicznościowymi dyplomami oraz pucharami nadanymi przez Zbigniewa Augustyna, prezesa PPN Gorlice i Piotra Firlita, przewodniczącego Komisji Sędziowskiej w Gorlicach wyróżnieni zostali:
- za przeprowadzenie 1000 spotkań Wojciech Miarecki
- za przeprowadzenie 300 meczów Andrzej Moroń.

Tytuły ambasadorów piłki nożnej otrzymali: Jacek Alibożek, Jan Król i Wiesław Śliwa.

Ponadto medalami 30-lecia PPN Limanowa uhonorowano Ewę Szydło i Piotra Firlita.
Wśród przybyłych gości byli m.in.: Karol Górski, starosta gorlicki, przedstawiciele władz MZPN, OZPN oraz PPN Gorlice.

Gorlicką drużynę sędziów w tych mistrzostwach poprowadził Waldemar Pyznar.

Do półfinałów dotarły ekipy arbitrów z Dębicy, Krakowa, Bardejowa i Krosna.
W meczu o trzecie miejsce zagrali arbitrzy z Dębicy i Krakowa. Lepsi okazali się rozjemcy z Krakowa, którzy pokonali Dębicę 4:0.

W finale grały ekipy z Bardejova i Krosna. Rozjemcy ze Słowacji po raz drugi w historii wygrali rozgrywki. Pokonali ekipę sędziów z Krosna 2:0

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Pavla Palko z Bardejova.
Najlepszym bramkarzem został Marcin Oszczypała z Krakowa, a królem strzelców Grzegorz Jurczak z Krosna.
Natomiast najstarszym zawodnikiem był Mariusz Stolarz z Brzeska.
Nagrody oraz puchary dla najlepszych wręczali: Karol Górski, starosta gorlicki, Zbigniew Augustyn, prezes PPN Gorlice oraz Piotr Firlit szef gorlickich arbitrów.

Gorliccy sędziowie szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierują dla: Starostwa Powiatowego w Gorlicach, UM Gorlice, PPN Gorlice, OSiR Gorlice, Wysowianki SA oraz pana Jana Piecucha i Zbigniewa Ludwina.

tn_dscf9951.jpg
tn_dscf9952.jpg
tn_dscf9955.jpg
tn_dscf9959.jpg
tn_dscf9961.jpg
tn_dscf9962.jpg
tn_dscf9963.jpg
tn_dscf9968.jpg
tn_dscf9970.jpg
tn_dscf9971.jpg
tn_dscf9972.jpg
tn_dscf9973.jpg
tn_dscf9974.jpg
tn_dscf9978.jpg
tn_dscf9981.jpg
tn_dscf9982.jpg

Informację i zdjęcia udostępnił Marek Podraza.