10 grudnia 2018 20:58
Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
Samorządowiec Małopolski z Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zofia Kamińska, radna Rady Powiatu Gorlickiego nieprzerwanie od 1998 roku do chwili obecnej, została laureatką plebiscytu „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę” zorganizowanego przez Gazetę Krakowską. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Inter House Hotel Kraków przy ul. Bratysławskiej 2.

Wyboru najbardziej cenionych i popularnych  włodarzy miast, gmin i powiatów oraz radnych z terenu całego województwa małopolskiego dokonali czytelnicy Gazety Krakowskiej w głosowaniu sms. Radna Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska otrzymała 109 głosów. Okolicznościowy medal i dyplom odebrała z rąk Kazimierza Barczyka, wiceprezesa zarządu Polska Press Oddziału w Krakowie Dariusza Kołacza, a także zastępcy redaktorów naczelnych „Dziennika Polskiego” oraz „Gazety Krakowskiej”: Małgorzaty Nitek i Piotra Rąpalskiego.

Na uroczystości pojawili się wszyscy laureaci plebiscytu, czyli: prezydenci, burmistrzowie, wójtowe i starostowie, a także radni ze wszystkich powiatów w Małopolsce oraz z sejmiku wojewódzkiego.

- „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę” to bardzo szlachetna akcja. W tym roku jest ona szczególnie istotna z perspektywy nadchodzących wyborów samorządowych. Mam nadzieję, że uda się nam kontynuować tę plebiscytową tradycję także w kolejnych latach - mówił Dariusz Kołacz.
 - To wydarzenie jest wielkim świętem zarówno wszystkich samorządowców, jak i całego województwa. Nasze samorządy są powszechnie uznawane za rozwiązanie modelowe. Polska pokazuje, że ma silne i prężnie rozwijające się władze lokalne. Ich przedstawiciele potrafią skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców, a to przecież jedna z podstaw demokratycznego państwa prawa - dodał Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, które było patronem honorowym.

Źródło informacji i zdjęć: https://gazetakrakowska.pl/

kaminska gazeta.jpg
kaminska2.jpg