25 maja 2019 07:49
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rozmowy o szkolnictwie branżowym
Redaktor: Yvetta Walecka    13.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

W piątek 10 marca Starosta Gorlicki Maria Gubała spotkała się z Małopolskim Kuratorem Oświaty Barbarą Nowak.

W czasie spotkania omawiano m.in. wyzwania, szanse i możliwości, które stoją przed szkolnictwem branżowym. Starosta zaprezentowała  potencjał szkół w powiecie gorlickim, które prowadzą kształcenie zawodowe w regionie. Rozmawiano nad zapewnieniem uczniowi możliwości wyboru odpowiedniego zawodu, w taki sposób aby odniósł on sukces na rynku pracy. Poruszono również temat współpracy z pracodawcami w planowaniu, realizacji i ocenie efektów kształcenia zawodowego. W spotkaniu uczestniczył wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Marek Ludwin.
Małopolska Kurator Oświaty przyjechała na zaproszenie poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, organizującej konkurs historyczny dla szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych z Małopolski zatytułowany „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie.

Zdjęcia Sławomir Janas