Facebook
13 grudnia 2018 00:47
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Rower jest wielce OK
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.03.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Niektórzy robili to całą zimę... Inni czekają z nadzieją na wiosnę... Z całą pewnością wszyscy już mogą przeglądać przewodniki, wybierać trasy i szykować swoje jednoślady. Za Komisją Rozwoju i Promocji Rady Powiatu Gorlickiego polecamy Państwu przewodnik rowerowy „Beskid Niski na rowerze”, a w nim 20 tras rowerowych, szczegółowe mapy oraz atrakcje i zabytki Beskidu Niskiego. Polecamy także darmową aplikację mobilną.

Przewodnik „Beskid Niski na rowerze” autorstwa  Romana Trzmielewskiego wydany został przez Wydawnictwo Compass specjalizujące się w opracowywaniu oraz wydawaniu map i przewodników dla, jak to określają, wymagających turystów.
Przewodnik ma ułatwić zwiedzanie Łemkowszczyzny na rowerze. Na 114 stronach zawiera gotowe propozycje wycieczek - 20 autorskich tras rowerowych o różnym stopniu trudności i łącznej długości 860 km.

Obejmują one sześć działów: W dolinie Białej, W dolinie Ropy, W dolinie Węgierskiej Drogi, W Magurskim Parku Narodowym, Między Dolinami Wisłoki i Wisłoka oraz W Jaśliskim Parku Krajobrazowym.

1.
tn_img_8397.jpg
2.
tn_img_8399.jpg
3.
tn_img_8400.jpg
4.
tn_img_8401.jpg
5.
tn_img_8402.jpg
6.
tn_img_8403.jpg
7.
tn_img_8404.jpg


We wstępie do przewodnika autor napisał m.in.:
„Projektując pętle, staraliśmy się:
− aby każda wycieczka była ciekawa i prowadziła drogami przyjaznymi rowerzystom, a na trasie znalazły się godne odwiedzania obiekty, atrakcyjne punkty widokowe, osobliwości przyrody i miejsca historyczne;
− aby pokonanie trasy zajmowało 4–6 godzin, a w razie potrzeby – w przypadku zbyt trudnych odcinków, zmiany pogody czy gorszego samopoczucia – można było skrócić wycieczkę;
− aby w miarę możliwości obejmowały cały obszar Beskidu Niskiego, umożliwiały przejazd przez niemalże wszystkie miejscowości i doliny, zarówno zamieszkałe, jak i te opuszczone po wojnie, a także żeby wiodły głównie drogami nadającymi się do jazdy rekreacyjnej;
− maksymalnie ułatwić nawigację na trasie, dlatego tam, gdzie to było możliwe, trasy biegną szlakami turystycznymi lub używanymi ciągami komunikacyjnymi; tylko krótkie fragmenty (tam, gdzie było to konieczne) prowadzą nieoznakowanymi ścieżkami.
Na bazy wycieczek wybraliśmy miejsca, do których można łatwo dojechać i bez problemu zaparkować samochód....”

Przewodnik można kupić w Wydawnictwie Compass zobacz tutaj

Zapraszamy także na stronę: https://malopolska.szlaki.pttk.pl/
gdzie m.in. można pobrać darmową aplikacje mobilną, która prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie woj. małopolskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl