Facebook
21 września 2019 00:55
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.04.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Rodzina zastępcza – namiastka własnego domu i kochających opiekunów - to nadzieja dla wielu dzieci na szczęśliwe dzieciństwo. Wychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka, które nie ma perspektyw na adopcję, miłość rodziców, spędzenie świąt w rodzinnej atmosferze, ani wyjazdy wakacyjne z bliskimi. Wszystkich zdecydowanych na przyjęcie dzieci do swojej rodziny, a także zainteresowanych tematem rodzicielstwa zastępczego, zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach przy ul. Słonecznej 7, tel. 18/ 352 – 53 – 80.

Decyzja o przyjęciu dziecka do rodziny jest bardzo odpowiedzialna, musi więc być przemyślana. Warto sobie wcześniej zadać kilka pytań. Dlaczego chcemy podjąć się tej roli? Czy poradzimy sobie z tym wyzwaniem? Czy damy dziecku wystarczająco dużo miłości i opieki, żeby go nie skrzywdzić, lecz mu pomóc? Na te i inne pytania trzeba odpowiedzieć  zanim podejmiemy decyzję o przyjęciu dziecka do własnej rodziny.
Musimy mieć świadomość, że czasami może być trudno. Tak jak w każdej rodzinie mogą pojawiać się problemy, np. gdy dziecko zachoruje, gdy zacznie chodzić do szkoły, gdy pojawią się trudności wychowawcze, czy inne nieprzewidziane wcześniej sytuacje. Przyszli rodzice zastępczy muszą także brać pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące wcześniejszych negatywnych przeżyć na jakie było narażone dziecko przez własnych rodziców biologicznych. Dziecko, które nie doświadczyło prawdziwej miłości, bezpiecznego i szczęśliwego domu, które było zaniedbywane przez osoby bliskie, potrzebuje znacznie więcej czasu, aby ponownie zaufać dorosłym. Musimy dać mu czas na oswojenie się z nową dla niego rzeczywistością. Dziecko nie rodzi się dobre bądź złe. To od wychowania przez rodziców, tradycji, zwyczajów i zasad panujących w danej rodzinie zależy jego prawidłowe funkcjonowanie.
Rodziny zastępcze nie są pozostawione same sobie. Zawsze mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie gorlickim. Jest mnóstwo dzieci, które potrzebują ciepła i prawdziwego domu. Możesz im pomóc, jeżeli chcesz zostać rodziną zastępczą, bądź rozważasz taką możliwość. Jeśli chcesz poświęcić swój czas i dać miłość dzieciom – Centrum udzieli wszelkich szczegółowych informacji w tym zakresie.

Wszystkich zdecydowanych na przyjęcie dzieci do swojej rodziny, a także zainteresowanych tematem rodzicielstwa zastępczego, zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach przy ul. Słonecznej 7, tel. 18/ 352 – 53 – 80.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl