Facebook
21 marca 2018 21:25
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Przed nami wielka gala
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już tylko godziny dzielą nas od dziewiątej gali Pro Publico Bono 2017. W najbliższy piątek 17 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku poznamy sześciu nominowanych oraz trzech głównych laureatów Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego. Galę uświetni koncert chóru Cantores Carvatiani. Na uroczystość serdecznie zaprasza przewodniczący Marek Bugno.
Zanim dowiemy się kto w tym roku zdobył statuetkę Pro Publico Bono i do kogo trafiły dwa wyróżnienia przypominamy laureatów wszystkich edycji nagrody Pro Publico Bono

Rok 2009
Ksiądz Jerzy Gondek otrzymał nagrodę za wieloletnią pracę na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy, a szczególnie troskę o ludzi chorych, niepełnosprawnych, ubogich oraz dzieci i młodzież, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu, za umiejętność jednoczenia w szlachetnym celu ludzi dobrej.

Wyróżnienia:
- Janina Augustyn - za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu, a zwłaszcza dzieciom.
- Mieczysław Kormanek - za społeczne zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej oraz pracę redakcyjno – wydawniczą nad kolejnymi numerami „Kwartalnika Gorlickiego”.

Rok 2010
Jan Spólnik statuetka Pro Publico Bono - za realizowaną swoim życiem myśl Jana Pawła II, za wieloletnią, jakże owocną, pracę na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego naszych przodków, za szczególne i twórcze umiłowanie swojej Małej Ojczyzny Szymbarku, za obdarzanie nas swoją pasją poznawania przeszłości, za umiejętność jednoczenia w szlachetnym celu ludzi dobrej woli, za piękny przykład dawany swoim życiem pedagoga i wychowawcy.

Wyróżnienia:
- Barbara Wiatr - za realizowaną swoim życiem myśl Jana Pawła II, za wieloletnią, bezinteresowną i pełną oddania pracę na rzecz dzieci i młodzieży, za propagowanie patriotyzmu oraz szacunku i miłości do naszej „Małej Ojczyzny Ziemi Gorlickiej”, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu.
- Barbara Brach - za realizowaną swoim życiem myśl Jana Pawła II, za wieloletnią, bezinteresowną i pełną oddania pracę na rzecz dzieci i młodzieży, za propagowanie patriotyzmu oraz szacunku i miłości do naszej „Małej Ojczyzny Ziemi Gorlickiej”, za nasze rozśpiewanie i rozpoetyzowanie, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu.

Rok 2011
Statuetkę Pro Publico Bono otrzymał Stanisław Kozieł - za realizowaną swoim życiem myśl Jana Pawła II, za bezgraniczne, wieloletnie oddanie dzieciom i młodzieży, jako nauczyciel i działacz społeczny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, za umiejętność jednoczenia w szlachetnym celu ludzi dobrej woli, za piękny przykład służby na rzecz drugiego człowieka dany swoim życiem

Wyróżnienia:
- Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki" - za stworzenie miejsca niezwykle przyjaznego dzieciom, za inspirowanie środowiska lokalnego do włączenia się w organizację specjalistycznego ośrodka rehabilitacji dziecięcej, za pracę ponad podziałami i ponad granicami administracyjnymi, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu
- Marek Podraza - za to, że swój czas i niezwykłe zdolności organizacyjne z powodzeniem dzieli między kilka organizacji i stowarzyszeń, będąc ich siłą napędową, a swoją energią i pomysłami zaraża młodych i starszych, aktywizując ich do udziału w różnego typu  akcjach niesienia pomocy i wsparcia, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu

Rok 2012
Ksiądz Arkadiusz Barańczuk – nagroda główna statuetka - za zaangażowanie w dzieło ratowania zabytków sakralnych powiatu gorlickiego, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym ponad podziałami narodowymi i religijnymi.

Wyróżnienia:
- Rozalia Sakowska - wyróżnienie za 40-letnią działalności na rzecz rozwoju środowisk wiejskich powiatu gorlickiego, za krzewienie osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich, za kultywowanie i szerzenie dziedzictwa kultury ludowej Ziemi Gorlickiej.
- Halina Wszołek – wyróżnienie za kultywowanie wartościowych tradycji Kół Gospodyń Wiejskich i przenoszenie ich na współczesny grunt lokalnych społeczności, za działalność charytatywną oraz wybitny wkład w rozwój wsi Sitnica.

Rok 2013
Stanisław Nosal - statuetka za zaangażowanie w działalność profilaktyczną w zakresie zapobiegania i leczenia chorób cywilizacyjnych, za ustawiczną naukę życia z chorobą, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym i chorym.

Wyróżnienia:
- Zbigniew Majcher - za kultywowanie i popularyzowanie wojennego dziedzictwa Ziemi Gorlickiej, za wielką troskę o pamięć przeszłości, za wieloletnie przypominanie nam, że „Śmierć żołnierza święta jest i łamie nakazy nienawiści...”
- Alfreda Stankowska - za kultywowanie wartościowych tradycji Kół Gospodyń Wiejskich i przenoszenie ich na współczesny grunt lokalnych społeczności, za działalność charytatywną oraz wybitny wkład w rozwój wsi Głęboka.

Rok 2014
Marta Przewor Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej – Koło przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach - statuetka za zaangażowanie w dzieło wspierania rodzin, dzieci i seniorów, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym i chorym, za piękny przykład służby na rzecz drugiego człowieka.

Wyróżnienia:
- druh Jan Ryzner - za dawaną życiem lekcję prawdziwego, codziennego patriotyzmu, za troskę o pamięć przeszłości, za krzewienie wśród dzieci i młodzieży harcerskich ideałów, za działalność dla dobra wspólnego
- Anna Cetnarowicz prezes Fundacji Beskidzka Zima - za innowacyjne i niekonwencjonalne formy aktywizacji osób niepełnosprawnych, za propagowanie zdrowego stylu życia, za działalność dla dobra wspólnego w służbie bliźniemu

Rok 2015
Statuetkę Pro Publico Bono 2015 otrzymało Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach Kwiatonowickiego Stowarzyszenia HOMINI za krzewienie idei wolontariatu i budowanie od podstaw struktur wolontarystycznych w powiecie gorlickim
.
Wyróżnienia otrzymali:
- Janina Kokoszka-Paszkot za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i pracę na rzecz rozwoju opieki geriatrycznej
- Fundacja na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych ”Wyjdź z domu” za dawaną przykładem lekcję miłości i szacunku do drugiego człowieka, za innowacyjne podejście do opieki i pomocy oraz za wyzwalanie w osobach z niepełnosprawnościami nowej energii do życia i wiary, że wszystko jest możliwe.

Rok 2016
Statuetkę Pro Publico Bono 2016 otrzymała Danuta Szpyrka za  otwarte serce dla potrzebujących, za budzenie w  ludziach nadziei oraz za zaangażowanie w życie  społeczne i kulturowe Ziemi Gorlickiej.

Wyróżnienia otrzymali:
- Zofia Szurek za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju środowiska wiejskiego
oraz zaangażowanie w życie społeczne Ziemi Gorlickiej
- Mieczysław Podobiński za wieloletnią troskę o rozwój kultury muzycznej środowiska lokalnego oraz zaangażowanie w życie społeczne Ziemi Gorlickiej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl