Facebook
18 września 2019 07:46
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Prozdrowotna sesja szkolna
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.05.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
„Współczesne zagrożenia człowieka” to tytuł sesji prozdrowotnej, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.  W tej nietypowej lekcji promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień, oprócz uczniów ZST i gimnazjalistów, udział wzięli również zaproszeni goście m.in.: Jerzy Nalepka – wicestarosta powiatu gorlickiego, Aleksander Augustyn - kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu reprezentujący Burmistrza Gorlic oraz Piotr Gajda Pełnomocnik ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi, a także przedstawiciele lokalnych mediów.„Działania mające na celu kształtowanie postaw sprzyjających zdrowiu były zawsze w naszej szkole priorytetem. Idea Szkoły Promującej Zdrowie stała się, więc ważnym elementem programu pracy dydaktyczno - wychowawczej. Uhonorowaniem naszych działań propagujących zdrowy styl życia oraz podnoszących wiedzę i świadomość uczniów w tym zakresie było przyznanie nam, na początku tego roku szkolnego, certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Dla naszej szkoły jest to już kolejne wyróżnienie, bowiem pierwsze uzyskaliśmy w 2004 roku. Obecnie jesteśmy  jedyną w powiecie gorlickim szkołą ponadgimnazjalną z tym certyfikatem, a jedną z nielicznych w Małopolsce” – mówi dyrektor szkoły Renata Stępień
W czasie sesji uczniowie Zespołu Szkół Technicznych oraz zaproszona młodzież ze szkół gimnazjalnych miała możliwość wysłuchania szeregu wykładów:
na temat substancji uzależniających na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka, kondycję psychiczną i umiejętność przewidywania konsekwencji przyjmowania wszelkich substancji uzależniających, którą dostarczył doktor nauk medycznych Aleksander Wójcik,
o racjonalnym odżywianiu, czyli piramidzie pokarmowej opartej na aktywności fizycznej pomagającej zachować zdrowie mówiła mgr Justyna Oszkandy – dietetyk kliniczny Naturhouse,
działania mające na celu edukowanie społeczeństwa w obszarze uzależnień przedstawiała doświadczona koordynatora Maja Ruszpel- prezes Fundacji Inspiratornia z Warszawy,
aspekty prawne związane z używaniem substancji uzależniających omówił aspirant Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.
W programie znalazła się również prezentacja multimedialna na temat wpływu właściwego odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka, przygotowana w języku angielskim i niemieckim przez organizatorów sesji.
Na zakończenie młodzież gimnazjalna biorąca udział w spotkaniu z rąk dyrektor Renaty Stępień otrzymała dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Gorlic i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach, za wykonany film i plakat promujący zdrowy styl życia.   
„Celem naszej sesji było pokazanie młodzieży jak żyć we współczesnym świecie by nie uciekać w uzależnienia, to również kształcenie odpowiedzialności za siebie i swoje zdrowie. Ponadto ukazanie  zagrożeń cywilizacyjnych pozwoli na uświadomienie młodym ludziom roli, jaką pełni zdrowie w naszym życiu i jak duży wpływ ma na jego jakość”- mówią nauczyciele ZST Dorota Zimowska i Bogusław Matała - organizatorzy sesji.

1.
tn_dsc00224.jpg
2.
tn_dsc00230.jpg
3.
tn_img_6326.jpg
4.
tn_img_6328.jpg
5.
tn_img_6333.jpg
6.
tn_img_6335.jpg
7.
tn_img_6343.jpg
8.
tn_img_6355.jpg
9.
tn_img_6359.jpg
10.
tn_img_6360.jpg
11.
tn_img_6375.jpg
12.
tn_img_6379.jpg
13.
tn_img_6400.jpg
14.
tn_img_6423.jpg
 

Informację i zdjęcia udostęniła Renata Stepień dyrektor ZST w Gorlicach

Zapraszamy także do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=-o1AX2RIVg4&feature=youtu.be

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl