Facebook
19 lipca 2019 08:09
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Projekt Małopolska przyjazna cudzoziemcom
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.09.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Informujemy, iż 1 lipca 2018r. Wojewoda Małopolski rozpoczął realizację projektu pn. „Małopolska przyjazna cudzoziemcom – wsparcie w integracji i adaptacji obywateli państw trzecich”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji.
Beneficjentami Projektu są obywatele państw trzecich przebywający w Polsce legalnie, personel instytucji publicznych obsługujących cudzoziemców, nauczyciele i pedagodzy szkolni oraz obywatele państwa przyjmującego, w tym również dzieci.
Głównym celem działań podejmowanych w ramach Projektu jest poszerzenie usług integracyjnych dla obywateli państw trzecich na terenie województwa małopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów województwa, w których koncentrują się liczne skupiska cudzoziemców.
Działania w ramach Projektu:
1) organizacja szkoleń dla pracowników instytucji publicznych obsługujących obywateli państw trzecich,
2) uruchomienie od października 2018r. Punktów Informacyjno – Doradczych dla obywateli państw trzecich w Krakowie i w Nowym Sączu – celem tego działania jest zapewnienie cudzoziemcom przebywającym na terenie województwa małopolskiego kompleksowego doradztwa, pomocy i informacji,
3) kursy adaptacyjne, które dotyczyć będą m.in. wartości i praw obowiązujących w Polsce; kursy prowadzone będą w formie szkoleń, warsztatów oraz eventów; w pierwszej kolejności zorganizowane będą warsztaty, planowany termin realizacji to sierpień 2018r.,
4) kursy języka polskiego dla beneficjentów projektu – kursy prowadzone będą w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie, co najmniej na dwóch poziomach zaawansowania, w tym na poziomie podstawowym; rozpoczęcie pierwszego kursu zaplanowane jest na październik 2018r.,
5) szkolenia i warsztaty dla nauczycieli i pedagogów szkolnych w zakresie możliwych do wykorzystania narzędzi pracy z dziećmi cudzoziemskimi; pierwsze szkolenie odbędzie się w listopadzie br.
Projekt „Małopolska przyjazna cudzoziemcom – wsparcie w integracji i adaptacji obywateli państw trzecich” realizowany będzie przez okres 36 miesięcy, a wymienione wyżej działania będą miały charakter cykliczny.
Informacje dotyczące działań realizowanych w Projekcie wraz z harmonogramem wydarzeń oraz Mini-poradnikiem dla cudzoziemców zostaną umieszczone na stronie www. Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w zakładce dedykowanej Projektowi.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl