Facebook
18 września 2019 07:43
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Poznawali biznes i przedsiębiorczość
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach po raz kolejny włączyli się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który odbywał się pod hasłem „Biznes jest dobry, przedsiębiorczość jest dobra!”. Uczestniczyli w spotkaniach, warsztatach i wycieczkach.
- Udział w tego typu wydarzeniach to szansa na pełniejsze przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Szkoła, realizując projekt, inicjatywę, stwarza uczniom niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach, wspierających i promujących postawy przedsiębiorcze. świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw –  mówi szkolny doradca zawodowy Małgorzata Kukuła-Jasińska.

Dla uczniów ZST była to już kolejna okazja, aby wziąć udział w projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy”, w ramach którego młodzież wzięła udział w spotkaniu z doradcami finansowymi Placówki Bankowej CREDIT AGRICOLE. Tematem wiodącym spotkania były inwestycje, czyli jak lokować, żeby nie stracić oraz z czym wiąże się zakładanie lokat bankowych i ich oprocentowanie. W obszarze zainteresowania uczestników znalazł się także temat dotyczący zasad udzielania kredytów konsumpcyjnych i inwestycyjnych. Ciekawą ofertą okazał się Program Mentorski banku Credit Agricole –„Do Pierwszej Pracy”, gdzie młodzi ludzie mogą znaleźć porady osób, które odniosły sukces, poczytać artykuły i obejrzeć materiały video na temat pierwszej pracy i rozwoju zawodowego.

Ponadto uczennice z Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w wizycie zawodoznawczej w Salonie Fryzjerskim „Lidia”, gdzie mogły zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności oraz zapoznać się z organizacją pracy w salonie oraz zasadami obsług klienta.

Kolejnym wydarzeniem, w którym uczniowie szkoły wzięli udział to Dzień Przedsiębiorczości zrealizowany w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w wykładzie „Cała prawda o tym co ZUS robi z naszymi pieniędzmi”, warsztatach  „Trening personalny jak wspierać osiąganie sukcesu zawodowego” oraz w  „E-biznes – prowadzenie i budowa sklepu internetowego”.

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości swoje drzwi przed uczniami ZST otworzyła także Firma Severt Polska. W trakcie wizyty młodzież mogła zapoznać się z profilem produkcji zakładu, a  zwiedzaniu przedsiębiorstwa towarzyszyły rozmowy na temat potrzeb dzisiejszego rynku pracy i roli inwestowania w pracowników, jako niezbędnego warunku sukcesu.

Jak podkreśla dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień są to działania, które od zawsze towarzyszyły kształceniu ZST i nadal będą wspierane takie inicjatywy. Szkoła będzie brać aktywny udział w wydarzeniach  promujących  postawy pro przedsiębiorcze, zachęcające osoby do działania na rzecz rozwoju swoich umiejętności, przygotowujące do świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym poprzez poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy i lepsze przygotowanie do wejścia na ten trudny obszar.

1.
kolaz.jpg
2.
kolaz2.jpg
3.
kolaz4.jpg
4.
kolaz5.jpg

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl