Facebook
19 lipca 2019 08:11
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Powiatowe spotkanie z Sołtysami
Redaktor: Yvetta Walecka    08.03.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
Sołtysi są najbliżej mieszkańców wspólnot wiejskich. Ich wiedza i doświadczenie stanowi bezcenną wartość dla władz samorządowych zarówno gmin, jak i powiatów. Dlatego też, aby lepiej poznać problemy lokalnych społeczności  Starosta Gorlicki Maria Gubała zaprosiła  Sołtysów z terenu powiatu gorlickiego na doroczne spotkanie, które stało się także okazją do podzielenia się  informacjami dotyczącymi działalności Powiatu.

 

W spotkaniu wzięli  udział: Starosta Gorlicki, Maria Gubała, Wicestarosta Gorlicki, Stanisław Kaszyk a zarazem Wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów  i gość specjalny - Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Grzegorz Przybyło.    

Na wstępie Starosta Maria Gubała przekazała dla wszystkich Sołtysów, w imieniu Zarządu Powiatu Gorlickiego, wyrazy uznania oraz podziękowania za ofiarną służbę, wyrażając nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Następnie Wicestarosta zapoznał zebranych z działaniami Powiatu na rzecz poprawy infrastruktury drogowej. Przedstawił wykaz planowanych inwestycji i pozyskanych środków odnośnie  remontu dróg i mostów oraz stabilizacji osuwisk.

Kolejnym tematem były kwestie związane z bezpieczeństwem. Starosta Gorlicki, Maria Gubała podkreśliła, że Sołtysi, którzy bezpośrednio stykają się z mieszkańcami wsi, będąc dla nich pierwszą  i niezwykle ważną instancją władzy mają najlepszą sposobność do tego, by jako pierwsi informowali władze gminy o zaistniałych lub przewidywanych sytuacja kryzysowych, co pozwali na maksymalne skrócenie czasu niezbędnego do podjęcia właściwych działań.  

Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, Grzegorz Przybyło w swoim wystąpieniu skupił się na działaniach mających na celu wprowadzeniu pod obrady Sejmu autorskiego projektu ustawy o sołtysach i radach sołeckich. Przypomniał także o obchodach „Dnia Sołtysa” i wyborach na Najlepszego Sołtysa Małopolski  

W części spotkania poświęconej na dyskusję Sołtysi przedstawiali problemy lokalnych społeczności. Dotyczyły one przede wszystkim infrastruktury drogowej oraz kłopotów komunikacyjnych. Nie brakowało jednak także podziękowań za działania podejmowane przez  Powiat na rzecz mieszkańców wsi.      

Informacja i zdjęcia: Krzysztof Mikruta

1.
img_9054.jpg
2.
img_9056.jpg
3.
img_9057.jpg
4.
img_9058.jpg
5.
img_9060.jpg
6.
img_9064.jpg
7.
img_9066.jpg
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl