25 maja 2019 07:18
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Potrójne świętowanie w SP w Bobowej
Redaktor: Yvetta Walecka    02.05.2019. Drukuj Powiadom Znajomego

30 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej obchodzone było potrójne święto: Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica, jubileusz 45-lecia istnienia budynku szkoły oraz 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości miały miejsce na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica  w Bobowej. Wszystkich zebranych powitał dyrektor placówki Adam Urbanek. Wśród gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Starosta Gorlicki Maria Gubała, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Molendowicz, radni gminy Bobowa, wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu Adam Skwarło, obecni i byli pracownicy szkoły wraz z byłym dyrektorem szkoły Janem Potoczkiem.
Uroczystość na hali rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły, po czym uczniowie kl. 3b gimnazjum zaprezentowali krótką inscenizację pt.„Polski pociąg do wolności”poświęconą patronowi szkoły i wydarzeniom narodowowyzwoleńczym w dziejach Polski.
Zabierając głos starosta Maria Gubała złożyła na ręce dyrektora podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich nauczycieli za trud wkładany co dnia w pracę z dziećmi i młodzieżą.   Szkoła, czerpiąc ze swojego doświadczenia, uczy oraz wychowuje młodych ludzi do stawania się coraz bardziej świadomymi swojej woli, odpowiedzialnymi członkami narodu.
Dziękuję Państwu za wyposażanie uczniów w kapitał, który zaprocentuje w dorosłym życiu; za troskę o to, by byli świadomymi i odpowiedzialnymi Polakami. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę wszystkim  nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w dalszej pracy i nauce.

Źródło i zdjęcia: naszabobowa.pl

7a.png