Facebook
16 czerwca 2019 00:58
Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Postaw na Słońce
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz piąty organizuje ogólnopolski, szkolny projekt edukacyjny „Postaw na Słońce”.

 Celem projektu jest upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii i korzyści dla środowiska wynikających z ich stosowania. Spalanie paliw kopalnych jest przyczyną dwóch niezwykle ważnych współczesnych problemów ekologicznych – smogu i zmian klimatu. Jednym ze sposobów walki z nimi jest właśnie rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. Na projekt składają się dwa konkursy – badawczy i filmowy. Oba skierowane są do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów z całej Polski.

KONKURS BADAWCZY
W konkursie badawczym może wziąć udział jeden zespół ze szkoły, składający się z maksymalnie 10 uczniów (mogą to być uczniowie różnych klas) i nauczyciela. Konkurs dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie zdobywają wiedzę o produkcji energii, efektywności energetycznej, OZE i fotowoltaice oraz przygotowują, według wskazań organizatora, uproszczone projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. W drugim etapie przekazują swoją wiedzę pozostałym uczniom w szkole i mieszkańcom swojej miejscowości przez organizację akcji promocyjnych, apeli i konferencji.

KONKURS FILMOWY
W konkursie filmowym może wziąć udział dowolna liczba maksymalnie 6-osobowych (5 uczniów i nauczyciel) drużyn ze szkoły. Ich zadaniem będzie przygotowanie scenariusza a następnie nakręcenie dwuminutowego filmu o mikroinstalacjach OZE. Film może mieć formę reportażu, spotu reklamowego, animacji czy krótkiej fabuły – forma jest dowolna.

UDZIAŁ W PROJEKCIE

Oba konkursy odbywają się całkowicie on-line. Wszelkie materiały, szczegółowy plan działań do wykonania i formularz raportowania się  z wykonanych zadań dostępne są na platformach internetowych www.postawnaslonce.pl (konkurs badawczy) oraz na www.filmeko.pl (konkurs filmowy). Uczestnicy mogą też na bieżąco kontaktować się z biurem organizacyjnym konkursu telefonicznie, e-mailowo lub przez strony internetowe. Organizator nie wymaga żadnych materiałów pocztą ani osobistych wyjazdów poza szkołę.

UDZIAŁ W KONKURSACH JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY

NAGRODY
Łączna całkowita pula nagród w obu konkursach wynosi 35. tys. złotych. Wszystkim członkom zwycięskich zespołów – uczniom i nauczycielom, zostaną przyznane nagrody rzeczowe. W konkursie badawczym zespoły oceniane są w dwóch oddzielnych kategoriach – klasy 7 i 8 szkól podstawowych wraz z klasami 3 gimnazjum oraz szkoły średnie. W konkursie filmowym wszystkie zespoły oceniane są w jednej kategorii.

REJESTRACJA ZESPOŁÓW
rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie na stronach konkursów:
www.postawnaslonce.pl – konkurs badawczy
www.filmeko.pl – konkurs filmowy

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 listopada 2018 r.
Więcej informacji: Adam Kiedrowski – koordynator projektu
tel.: 515 114 639 e-mail: info@postawnaslonce.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl