Facebook
18 sierpnia 2019 01:36
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Posiedzenie o bezpieczeństwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.07.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

10 lipca odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obradom przewodniczył starosta Karol Górski. W rozmowach uczestniczyli m.in. członkowie komisji: Krzysztof Kosiba, Jan Przybylski, Eugeniusz Stukus, a także Jadwiga Wójtowicz - Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, Aleksander Górski - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gorlicach, insp. Krzysztof Tybor – Komendant Powiatowy Policji wraz z kom. Danielem Myśliwym – Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP, st.kpt. Piotr Ostrowski z KP PSP w Gorlicach, Maria Puścizna-Syc – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego oraz Maria Gubała – koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

1.
img_2813.jpg
2.
img_2814.jpg
3.
img_2815.jpg
4.
img_2816.jpg
5.
img_2831.jpg

Komisja zapoznała się z problematyką dotyczącą zagrożeń związanych z funkcjonowaniem składowisk śmieci i odpadów na terenie powiatu gorlickiego. W świetle ostatnich kilkudziesięciu pożarów jakie miały miejsce na terenie składowisk odpadów w całej Polsce (w tym pożar w maju na terenie Empol w Gorlicach) starosta przedstawił w skrócie najważniejsze zmiany jakie pojawią się w znowelizowanej ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska.  - Inspekcja środowiska będzie ścigać za przestępstwa środowiskowe, a jej kontrole będą mogły być prowadzone o każdej porze dnia i nocy, tak przewiduje znowelizowana w czwartek przez Sejm ustawa o Inspekcji Ochrony Środowiska -podkreślał starosta. Nowelizacja stanowi, że pracownicy IOŚ podczas pracy np. przy wykonywaniu kontroli będą podlegać ochronie przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych w Kodeksie karnym. Inspektor będzie mógł przez całą dobę skontrolować m.in. nieruchomość, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza, czy samochody, którymi przewożone są odpady. W kontrolach inspektorów będzie też mogła wspierać m.in. policja, Krajowa Administracja Skarbowa, Inspekcja Transportu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna, czy Straż Graniczna.

1.
img_2826.jpg
2.
img_2827.jpg
3.
img_2828.jpg
4.
img_2830.jpg

W trakcie obrad insp. Krzysztof Tybor – Komendant Powiatowy Policji przedstawił prowadzone i planowane przez Komendę Powiatowa Policji działania kontrolne mające na celu zapewnienie bezpiecznych przewozów dzieci i młodzieży w czasie letnim. Serię działań już rozpoczęli gorliccy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców, a także to, czy są wypoczęci i czy posiadają odpowiednie uprawnienia. Oprócz tych działań, funkcjonariusze sprawdzają także bezpieczeństwo korzystania z kąpielisk i basenów.

1.
img_2821.jpg
2.
img_2824.jpg
3.
img_2829.jpg
4.
img_2832.jpg
5.
img_2834.jpg

W tym temacie głos zabrała Jadwiga Wójtowicz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach. Przeprowadzone kontrole stanu wód w krytych pływalniach i basenach odkrytych oraz na kąpielisku w Klimkówce dopuściły je do użytkowania. Pod względem sanitarno-epidemiologicznym przeprowadzone zostały również kontrole na terenie obiektów bazy wypoczynkowej noclegowej i stołówek.

1.
img_2817.jpg
2.
img_2818.jpg
3.
img_2819.jpg
4.
img_2820.jpg

W trakcie posiedzenia omówiono ponadto sprawy związane z letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży dotyczące  należytego stanu technicznego obiektów zamieszkania, sportowych i innych miejsc letniego wypoczynku. W podsumowaniu posiedzenia starosta Karol Górski zwrócił się z prośbą do przedstawicieli służb porządkowych o zwiększenie uwagi na wszelkie zjawiska i działania stwarzające niebezpieczne sytuacje dla mieszkańców powiatu występujące w okresie wakacyjnym.

Informacja i zdjęcia Yvetta Walecka

1.
img_2823.jpg
2.
img_2827.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl