12 grudnia 2018 17:49
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Pomóżcie im zdobyć 5 tys. zł
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Projekt „Matematyczny Wyścig” opracowany przez Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach bierze udział  w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć 5000 zł w IV edycji programu mPotęga. Na Nagrodę Publiczności głosować można za pośrednictwem strony internetowej https://mpotega.pl/glosowanie/ do 7 lipca 2017 r. Raz na 24 godziny można oddać jeden głos. Prosimy – głosujcie na ciekawy projekt ZST.

Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia.

Kluczowym działaniem Fundacji jest program grantowy mPotęga, do którego nabór odbywa się raz w roku. mPotęga to program, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

Zespół Szkół Technicznych już po raz drugi z kolei został grantobiorcą w tym programie.                    W ubiegłym roku w ramach programu mPotęga realizowaliśmy projekt „Matematyczne Pendolino” - mówi dyrektor Renata Stępień. Uczniowie m.in. wzięli udział w warsztatach - grali w różne gry matematyczne, rozwiązywali i tworzyli łamigłówki i zagadki matematyczne, wykorzystując aplikacje internetową Learning.Apps i Kahoot. Stworzyli własną stronę internetową, na której zamieszczali rozwiązania zadań domowych, filmiki z wyjaśnianiem zadań, interaktywne testy z danego działu i testy maturalne.
Nasz nowy projekt nawiązuje do poprzedniego. I tym razem otrzymaliśmy grant w wysokości 8000 zł, wniosek do IV edycji programu mPotęga -  projekt „Matematyczny Wyścig”, opracowała pani Beata Kosiba-Hućko – nauczyciel matematyki.
W ramach tego projektu zorganizowany zostanie konkurs ”Matematyczny Wyścig”, prowadzony w dwóch  kategoriach - dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i uczniów gimnazjów powiatu gorlickiego. Na laureatów będą czekać bardzo atrakcyjne nagrody: m.in. tablety, czytniki ebooków, słuchawki, power banki itp.

Na zorganizowanie Konkursu składać się będzie:
1. Stworzenie bazy ciekawych zadań i testów matematycznych.
Zostanie utworzona strona internetowa,  gdzie będą umieszczane zadania z matematyki m.in. dla uczniów biorących udział w Konkursie. Uczestnicy Konkursu część zadań będą rozwiązywać w moodle, a część rozwiązań przesyłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną.
2. Przeprowadzenie kilkugodzinnych podchodów po mieście, gdzie uczniowie w poszczególnych punktach będą rozwiązywać zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z architekturą i geografią Gorlic.
3. Przygotowanie w szkole Festiwalu Matematyki, dla uczniów ZST i gimnazjalistów. W tym dniu wszyscy będą mogli wziąć udział w  konkursach matematycznych, rozwiązywać zagadki, krzyżówki i łamigłówki matematyczne.

Poza tym dla gimnazjalistów zostaną zorganizowane lekcje otwarte, prowadzone przez nauczycieli i uczniów ZST, pokazujące, że można uczyć się matematyki poprzez zabawę.

Kapituła mPotęgi przyznała już granty, ale trzydzieści najciekawszych pomysłów na inspirujące zajęcia z matematyki bierze udział w głosowaniu internetowym i ma szansę zdobyć dodatkowe 5000 zł. Wśród nich jest projekt „Matematyczny Wyścig” opracowany przez Zespół Szkół Technicznych.

Internauci z całej Polski wybiorą najlepsze projekty biorące udział w IV edycji programu mPotęga i przyznają im Nagrodę Publiczności w wysokości 5000 zł. Głosować można za pośrednictwem strony internetowej https://mpotega.pl/glosowanie/

Głosowanie odbywa się do 07.07.2017 r. Raz na 24 godziny można oddać jeden głos. Głosujcie na nasz ciekawy projekt – prosi dyrektor Renata Stępień i uczniowie ZST w Gorlicach. LICZYMY NA WASZE GŁOSY!!!

20160916_131026.jpg
dsc04896.jpg