Facebook
23 marca 2018 16:03
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Pomnik dla Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
11 listopada 2018 roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji starosta Karol Górski wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Gorlickiej podjął inicjatywę budowy w powiecie gorlickim Pomnika Niepodległości upamiętniającego tamto doniosłe wydarzenie. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli i podziału Polski pomiędzy trzy państwa zaborcze: Austrię, Niemcy i Rosję, Polska odzyskała niepodległość stając się suwerennym i wolnym państwem. Wskrzeszenie i odbudowa naszej ojczyzny dla wielu zdawały się być niemożliwe, a jednak stały się rzeczywistością. Zdobycie niezależności oraz jej obrona wymagały uruchomienia i zaangażowania niebywałych sił narodowych, a także gotowości do walki i ofiarowania życia za Ojczyznę.
W związku z tym historycznym wydarzeniem starosta Karol Górski, popierając inicjatywę Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, podjął starania o budowę Pomnika Niepodległości.

Zamysł ten jednoczyłby wszystkie samorządy Ziemi Gorlickiej w upamiętnieniu odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stanowiłby oddanie hołdu bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny – mówi starosta Karol Górski. Nasi przodkowie zasługują na szacunek i pamięć za swoje dokonania, a ich poświęcenie powinno być dla nas zobowiązaniem do dozgonnej wdzięczności. W związku z tym wystąpiłem do wszystkich samorządów miast i gmin powiatu gorlickiego o wsparcie tej inicjatywy zarówno pod względem merytorycznym jak i finansowym. Ufam, że uda się nam wypracować wspólne stanowisko, co do lokalizacji i formy pomnika oraz zgromadzić potrzebne na jego realizację środki, aby na 100-lecie odzyskania niepodległości monument był gotowy – podkreśla starosta.

Zdjęcie jest "luźną" wizualizacją tematu pomnika

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl