12 grudnia 2018 18:37
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Podwójni Laureaci z ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.06.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - Grzegorz Brach oraz Aleksandr Gryboś zostali laureatami XII edycji Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski, a jego organizatorem był Polski Czerwony Krzyż.

Celem Konkursu jest pogłębienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego podczas konfliktów zbrojnych, poprzez rozwój umiejętności wprowadzania zasad międzynarodowego prawa humanitarnego w codzienne życie, kształtowanie wśród uczniów postaw humanitarnych oraz podniesienie poziomu edukacji obywatelskiej uczniów.

XII już edycja konkursu pokazuje ogromne zainteresowanie i zaangażowanie, a także duży potencjał młodzieży w tematykę prawa humanitarnego. Na uwagę zasługuje fakt, iż do finałowej 15 zakwalifikowało się aż sześciu uczniów ZST. Zmagania konkursowe wyłoniły najlepszych uczniów z Małopolski, wśród których znaleźli się właśnie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, Grzegorz Brach, zajmując I miejsce oraz Aleksander Gryboś - II miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a opiekunowi panu Andrzejowi Kopczy życzymy dalszych sukcesów w działalności na rzecz upowszechniania wiedzy o prawie humanitarnym.

Informcję i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień

prawo.jpg