Facebook
18 września 2019 07:45
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Podium dla ucznia ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dominik Ćwikła uczeń klasy pierwszej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach uzyskał tytuł laureata zajmując drugie zaszczytne miejsce w konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza, który odbył się w Krakowie.

 

 

 
Tradycyjnie już duża grupa uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  przystąpiła do konkursu i zmagała się z testem, wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego. Organizatorzy, oprócz eliminacji konkursowych, zapewniają uczestnikom także udział w dodatkowych ciekawych wydarzeniach. Zatem tegoroczna edycja Konkursu rozpoczęła się wizytą w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila", gdzie oprócz zwiedzania ekspozycji, 15 finalistów wraz z opiekunami uczestniczyło w warsztatach historycznych "Okupowany Kraków". Wizyta zakończyła się interesującą grą wielkoformatową na dziedzińcu Muzeum - Zamach! Łapanka! Atak na posterunek!, dzięki której można przenieść się w czasy II wojny światowej i poznać realia życia w okupowanym mieście. W drugiej części Konkursu uczestnicy wzięli udział w warsztatach dotyczących  prawa humanitarnego, prowadzone przez Pana dr Piotra Łubińskiego z Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej.
Serdecznie gratulujemy  opiekunowi panu Andrzejowi  Kopczy, który z wielkim zaangażowaniem i z powodzeniem już po raz kolejny przygotował młodzież ZST do tego Konkursu. Tegorocznemu laureatowi - Dominikowi - życzymy dalszych sukcesów w następnej edycji konkursu oraz wytrwałości w dalszym rozwijaniu swoich zainteresowań.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępień

1.
a1.jpg
2.
a2.jpg
3.
a3.jpg
4.
a4.jpg
5.
a5.jpg
6.
a6.jpg
7.
a7.jpg
8.
a8.jpg
9.
b1.jpg
10.
b2.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl