22 września 2019 08:41
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Podarunek z Islandii dla LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu pamiętają o swojej szkole nawet w dalekiej Islandii. Szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilka książkowych pozycji - dar absolwentki LO z 2005 roku Bereniki Lenard, w tym o jej najnowsze wydawnicze "dziecko"  "Szepty kamieni..."

Berenika Lenard - podróżniczka, dziennikarka, blogerka, znawczyni Islandii - pasją do północnych rejonów Europy "zaraziła" się podczas kilkutygodniowego pobytu ze swoją klasą w Tampere w Finlandii, w ramach współpracy międzynarodowej liceum.
Od kilku lat mieszka i pracuje w Reykjavíku - stolicy Islandii. Owocem Jej pasji i podróży  jest książka "Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii", którą napisała wspólnie z Piotrem Mikołajczakiem.
Wraz z LO w Bieczu życzymy Berenice kolejnych udanych przedsięwzięć!

O książce Bereniki Lenard pisaliśmy na naszym fanpage: https://www.facebook.com/powiatgorlicki/

Informację udostępnił dyrektor LO w Bieczu Tomasz Dykas.