21 września 2018 14:10
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Po indeksy i nagrody z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Karolina Serwońska z Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu uzyskała tytuł laureata – zwycięzcy w Konkurs Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, zdobywając indeks na wydział chemii UJ. Łukasz Przyczynek został finalistą XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" i jest zwolniony z egzaminu maturalnego z historii. W kolejce po laury są Monika Pasterska i Wiktoria Walczy biorące udział w konkursie „Duet”.

INDEKS DLA KAROLINY SERWOŃSKIEJ

Kolejny raz uczennica LO w Bieczu Karolina Serwońska nie zawiodła. W roku szkolnym 2017/18 odbywał się Konkurs Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W finale konkursu wzięli udział następujący uczniowie: Małgorzata Gucwa i Andrzej Witek z klasy II b oraz Paweł Biernacki i Karolina Serwońska z klasy III b. Karolina Serwońska zajęła 3. miejsce w tym konkursie i uzyskała tytuł laureata – zwycięzcy. Nagrodą dla laureatów są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia – chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska, w liczbie nie większej niż 60 (15 miejsc na chemię medyczną, 30 miejsc na chemię i 15 na ochronę środowiska). Karolina zdobyła więc indeks na wydział Chemii Medycznej UJ.

Serdeczne gratulacje nie tylko dla Karoliny, ale również dla pozostałych uczestników oraz Rodziców i Opiekunów.

ŁUKASZ PRZYCZYNEK FINALISTĄ OLIMPIADY - ZWOLNIONY Z MATURY

Łukasz Przyczynek, uczeń klasy 2 a LO w Bieczu, został finalistą XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".Wymiernym efektem sukcesu jest fakt, że laureaci i finaliści Olimpiady otrzymują zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii (z wynikiem 100%) oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet Warszawski.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i jego Rodzicom i opiekunom.

Konkurs "Duet"

Do ostatniego etapu konkursu Duet zaklasyfikowały się 2 uczennice LO w Bieczu: Monika Pasterska z kl. IIIa i Wiktoria Walczy z kl.Ia. Konkurs odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2018r. w Nowym Sączu.

Trzymamy kciuki!

Informacje udostępnił dyrektor LO w Bieczu Józef Kasprzak