Facebook
22 czerwca 2018 01:39
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Patroni edukacyjni z Kuźni Glinik
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta powiatu gorlickiego Karol Górski i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu Bogusława Duda podpisali porozumienie z prezesem Zarządu Kuźni Glinik Sp. z o.o. w Gorlicach Łukaszem Petrusem, w obecności dyrektora produkcji Andrzeja Mierzwińskiego. Tym samym Kuźnia Glinik obejmuje patronat nad oddziałem  Technikum w Bieczu kształcącym w zawodzie technik mechanik. Oznacza to, że 16 uczniów rozpoczynających naukę w klasie patronackiej  będzie korzystało z rozszerzonej oferty edukacyjnej.

 


- To bardzo ważny moment dla nas – mówił prezes Łukasz Petrus. Kużnia Glinik, jak i dwie pozostałe spółki, mocno się rozwijamy i zwiększamy zatrudnienie. Staramy się dawać zatrudnienie lokalnej społeczności, dlatego chcemy włączyć się w proces kształcenia naszych przyszłych pracowników. W ramach porozumienia Kuźnia Glinik gwarantuje uczniom odbycie praktyk zawodowych, dostęp do zaplecza produkcyjnego i badawczego, opiekę merytoryczna doświadczonych pracowników i specjalistów, możliwość pisania prac oraz wyjazdów do innych zakładów należących do Polskiej Grupy Odlewniczej. Realizacja założeń porozumienia otworzy przed absolwentami klasy patronackiej ewentualną możliwość zatrudnienia w kuźni lub innych spółkach grupy.

- Dziękuję Panu Prezesowi za podjęcie tej cennej inicjatywy – mówił starosta Karol Górski. Bezpośredni kontakt uczniów z zakładem produkcyjnym to jest bardzo dobre i potrzebne doświadczenie. Liczymy, że z fachowej pomocy Kuźni Glinik będą w przyszłości mogli korzystać także uczniowie innych szkół.

- Reaktywowaliśmy w tym roku klasę technik mechanik i jesteśmy dumni, że zgłosiło się 16 uczniów, którzy chcą kształcić się w tym kierunku – mówiła dyrektor ZSZ w Bieczu Bogusława Duda, która od nowego roku szkolnego będzie kierownikiem kształcenia zawodowego. Dziękuję Panu Prezesowi i dyrektorowi produkcji Panu Andrzejowi Mierzwińskiemu za podjęcie tematu współpracy z naszą szkołą, jeszcze przed podpisaniem porozumienia, poprzez Wasz udział w spotkaniach informacyjnych oraz wydaniu ulotek i banerów informacyjnych, co zaowocowało dobrym naborem. Staramy się w ministerstwie o zgodę na utworzenie technikum spawacza, bo to także bardzo poszukiwany zawód w naszym regionie. Próbowaliśmy zrobić nabór do klasy o profilu kowal, ale nie było chętnych. Może bliska współpraca z Kuźnią Glinik przełamie stereotypowe myślenie o tym zawodzie.

Po podpisaniu porozumienia uczestnicy spotkania udali się na krótki rekonesans po  Kuźni Glinik , która oprócz produkcji odkuwek zajmujemy się także obróbką cieplną oraz mechaniczną.
- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wyglądem firmy, organizacją pracy, wzorowym porządkiem, ciekawymi rozwiązaniami organizacyjnymi, Z całą pewnością będzie to przykład dobrze funkcjonującego zakładu pracy dla naszych uczniów – podsumował wizytę starosta Karol Górski.

1.
img_1432.jpg
2.
img_1432a.jpg
3.
img_1433.jpg
4.
img_1434.jpg
5.
img_1443.jpg
6.
img_1450.jpg
7.
img_1453.jpg
8.
img_1454.jpg
9.
img_1461.jpg
10.
img_1462.jpg
11.
img_1463.jpg
12.
img_1467.jpg
13.
img_1470.jpg
14.
img_1475.jpg
15.
img_1477.jpg
16.
img_1479.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl