23 kwietnia 2019 08:22
Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Pamiętają o Konstytucji 3 Maja
Redaktor: Yvetta Walecka    09.04.2019. Drukuj Powiadom Znajomego
W ZSZ im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu zorganizowana została akademia połączona z seminarium „Rzeczpospolita w epoce oświecenia – 228. rocznica  uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.

Przybyłych na uroczystość powitał dyrektor szkoły Adam Niziołek . Wśród znaleźli się m.in.: Wojciech Zapłata – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Krzysztof Mikruta – główny specjalista Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu, Elżbieta Knapik – dyrektor Biblioteki w Bieczu, Roman Trojanowicz – dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach oraz Tomasz Szczepanik – dyrektor Szkoły Podstawowej w Piorunce. W uroczystościach wzięła również młodzież z ZS Nr 1 w Gorlicach oraz bieckich szkół podstawowych. Akademię przygotowali uczniowie klas I-IV Technikum pod opieką Sławomira Mrozka oraz szkolny zespół muzyczny „Canto” pod kierunkiem Bożeny Dyląg.

Prelegentami byli:

• Katarzyna Łysak inspektor IPN w Krakowie „Stanisław August Poniatowski”
  • Maria Molenda prezes Fundacji „Nomina Rosae w Nowy Sączu „Moda w epoce oświecenia”
  • Agata Łukacz dyrektor SP w Piątkowej „Kształtowanie postaw patriotycznych w lokalnej społeczności w szkole podstawowej w Piątkowej”

Organizatorem wydarzenia był Sławomir Mrozek.

Źródło: ZSZ w Bieczu
Zdjęcia: Cezary Jawor