26 maja 2018 03:58
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
OSTRZEŻENIE
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z pożarem składowiska śmieci na placu zakładu przetwarzania odpadów w Gorlicach uprasza się mieszkańców Gorlic, szczególnie z bloków oraz domów najbliżej położonych od miejsca pożaru, o nie otwieranie okien. Osoby z chorobami układu oddechowego oraz krążenia powinny dziś - 12 maja2018 r. - pozostać w domu. Spaleniu uległy odpady plastikowe, stąd czarny dym oraz ciemna, (a następnie "biała") chmura nad terenem Gorlic. Słup dymu miał wysokość około 200 metrów i przesuwał się w kierunku północnym miasta. Na pewno do powietrza trafiły substancje toksyczne - ostrzega rzecznik KP PSP w Gorlicach Dariusz Surmacz.

Informacja o pożarze Gorlice.tv:  https://gorlice.tv/6019-pozar-skladowiska-smieci-w-gorlicach.html