Facebook
22 września 2019 08:23
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Olimpijczyk z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.04.2014. Drukuj Powiadom Znajomego
Informatyk z „ Górki” Kamil Gębarowski – uczeń klasy 4b Technikum  (klasa technik informatyk)  w Zespole Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza  w Gorlicach  zajął II miejsce i uzyskał tytuł laureata  XVI  Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”   w grupie teleinformatycznej. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kamil startując w grupie teleinformatycznej musiał uzupełnić swoją wiedzę o zagadnienia z zakresu elektrotechniki, elektroniki i związane z techniką telekomunikacyjną w zakresie znacznie przekraczającym program dla technika teleinformatyka. Laureaci i finaliści olimpiady mają wstęp na wyższe uczelnie techniczne poza postępowaniem kwalifikacyjnym, czyli mają już indeksy.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” jest organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zawody są trójstopniowe o zasięgu ogólnopolskim, rozgrywane są w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej.

Etap pierwszy jest rozgrywany w szkołach, które zgłosiły się do olimpiady.
W Zespole Szkół  nr 1 w zawodach szkolnych brało udział 10 uczniów : 9 w grupie elektronicznej i 1 w grupie teleinformatycznej.  Do etapu okręgowego zakwalifikowało się dwóch: Kamil Gębarowski w grupie teleinformatycznej i Witold Gębarowski ( brat bliźniak) w grupie elektronicznej.

Etap okręgowy, do którego zakwalifikowano ok. 400 uczestników ( łącznie dla wszystkich kategorii) rozgrywany był 10 stycznia w 12 okręgach. Należy podkreślić, że prace zawodników wszystkich stopni są sprawdzane przez członków Rady Naukowej olimpiady.

Zawody II i III etapu są przeprowadzane anonimowo ( prace są kodowane)
Do zawodów finałowych jest kwalifikowane  jest ok. 45 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki ( w tym roku zakwalifikowano 34 osoby).

Uroczyste ogłoszenie wyników i zakończenie  XVI edycji „Euroelektry” odbędzie się 23 kwietnia w Bydgoszczy.

1.
f1.jpg
2.
f2.jpg
3.
f3.jpg
 

Kamil Gębarowski brał także udział w  zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej  w grupie elektryczno-elektronicznej i XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (organizator AGH) w grupie teleinformatycznej . Zawody centralne odbyły się 17 marca 2014r w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Brało w nich  udział 34 uczniów wyłonionych podczas zawodów okręgowych: 9 - w grupie elektrycznej, 13 – w grupie elektronicznej i 12 w teleinformatycznej . Po zawodach uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzali firmę Wiśniowski, Nowy Sącz i mieli spotkanie z wiceprezydent Nowego Sącza Bożeną Jawor.

Źródło informacji i zdjęć: ZS Nr 1 w Gorlicach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl