16 sierpnia 2018 22:00
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada
Olimpijczyk z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Bartek Labut, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach został  laureatem XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W nagrodę laureaci otrzymują indeks na ponad 60 uczelni w Polsce, w tym wykazie znajdują się również uczelnie medyczne. Dodatkowo Bartek wygrał wycieczkę krajoznawczą na Sardynię i wiele cennych nagród. GRATULUJEMY!!!

Ponad 22 tysiące uczniów wzięło udział w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Finał centralny olimpiady odbył się w dniach 8-10 czerwca w Lidzbarku w województwie warmińsko - mazurskim.

W tym roku do finału centralnego dostało się 112 uczestników z całej Polski. Województwo małopolskie reprezentowało 7 uczniów, wśród nich Bartłomiej Labut - uczeń ZS nr 1 w Gorlicach.

Etap centralny obejmował część pisemną, a tylko dziesięciu  uczestników, którzy napisali najlepiej test zakwalifikowało się do części ustnej. W tej najlepszej dziesiątce walczył o tytuł laureata również Bartłomiej, jako jedyny przedstawiciel województwa małopolskiego.

Bartek zaprezentował wysoki poziom wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz praktycznej umiejętności rozpoznawania i opisu gatunków występujących w Polsce uzyskując tytuł laureata. Opiekunem merytorycznym była mgr Małgorzata Winiarska – nauczyciel biologii.

Źródło informacji i zdjęć: https://lukasiewicz.gorlice.pl/

n2.jpg
n3.jpg