Facebook
23 stycznia 2019 21:23
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Ogólnopolski sukces promocyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Film promocyjny „Powiat Gorlicki zaprasza” zrealizowany na zlecenie Starostwa Powiatowego w Gorlicach przez Gorlice.tv zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „CITY FILM INDEPENDENT”. Nagrodę podczas uroczystej gali w Kopalni Soli w Bochni odbierali starosta Karol Górski i realizator filmu właściciel Gorlice.tv Piotr Sekuła.Film "Powiat gorlicki zaprasza” został wyprodukowany w 2017 roku jako materiał promocyjny o powiecie gorlickim. W pierwszym „rzucie” został skopiowany na ponad tysiąc płyt i w formie insertu trafił do czytelników katowickiej mutacji  „Dziennika Zachodniego”. Film został także zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu filmów promocyjnych „City Film Independent” w Będzinie, gdzie zdobył trzecie miejsce, z czego jesteśmy dumni – mówi koordynator Zespołu ds. Promocji i Spraw Społecznych Krzysztof Mikruta. Dzięki tej nagrodzie nasz film będzie prezentowany na pokazach organizowanych w wielu miastach Polski, od 15 stycznia do 31 marca.

W konkursie zaprezentowano 25 filmów, a oceniała je Komisja Artystyczna w składzie:
1) Edyta Kaszyca - przewodnicząca jury -  absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, doktorantka na Wydziale Filologicznym. Nauczyciel Pałacu Młodzieży w Katowicach, specjalność: film i sztuki wizualne, wiedza o kulturze.
2) Antoni Kreis - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wice prezes ds. edukacji Okręgu Śląskiego ZPAF. 
3) Arkadiusz Chorób - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Świętochłowice.
4) Mirosław Badura - z-ca Dyrektora Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, animator kultury.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Kopalni Soli w Bochni. Nagrodę i gratulacje w imieniu powiatu gorlickiego odebrali: starosta Karol Górski i Piotr Sekuła - Gorlice.tv.

1.
tn_dscf4360.jpg
2.
tn_dscf4361.jpg
3.
tn_dscf4362.jpg
4.
tn_dscf4364.jpg
5.
tn_dscf4486.jpg
6.
tn_dscf4489.jpg
7.
tn_dscf4493.jpg
8.
tn_dscf4495.jpg
9.
tn_dscf4498.jpg
10.
tn_dscf4499.jpg
 

Film „Powiat Gorlicki zaprasza” pokazuje naturalne piękno i bogactwo powiatu gorlickiego. Wędrując za parą bohaterów (turystów) opowiada o atrakcjach turystycznych oraz najciekawszych miejscach i najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Ziemi Gorlickiej. Jest skierowany do tych, co nigdy nie byli w powiecie gorlickim, tych co kochają Beskid Niski i tych co cudze chwalą a swojego nie znają lub po prostu przywykli do widoku za oknem...
Jego mocnym atutem są zdjęcia „z lotu ptaka” podkreślające wyjątkowe naturalne walory krajobrazowe regionu obejmujące m.in. Zalew w Klimkówce, Stadninę Koni Huculskich w Regietowie, czy unikatowe na skalę światową cmentarze z I wojny światowej oraz skarby UNESCO, czyli drewniane kościoły i cerkwie.
Prezentuje także region, jako miejsce stworzone do uprawiania turystyki aktywnej, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Twórcy filmu zajrzeli m.in. do uzdrowiska Wysowa Zdrój - do pijalni wód mineralnych i na pływalnię, do katowskiej turmy w Bieczu,  kasztelu w Szymbarku, Skansenu Przemysłu Naftowego w Gorlicach i na trasę zjazdową na Magurze Małastowskiej.
Film jest dynamiczny i  wielowątkowy, a historia przeplata się w nim z dniem dzisiejszym, podkreślając wielokulturowość i różnorodność powiatu gorlickiego - od wesela żydowskiego, przez  Bitwę pod Gorlicami z 1915 roku, łemkowską karczmę, aż po Skansen Wsi Pogórzańskiej.
Biorąc pod uwagę nawyki percepcyjne współczesnego widza, użyto szybkiego montażu, który zachowuje jednak nastrój i klimat poszczególnych ujęć. W siedmiu minutach zawarty został skondensowany, a równocześnie atrakcyjnie „opakowany” materiał filmowy o powiecie gorlickim

Film jest prezentowany m.in. na naszym fanpage /powiatgorlicki, gdzie został wyświetlony już 40 tys. razy, udostępniony 829 razy i 133 razy polubiony. Wywołuje  pozytywne komentarze wspierające jego promocyjny charakter np.:
- Mieszkałam w Gorlicach 19 lat i zawsze będę tam chętnie wracać. Piękne tereny na wycieczki piesze, urozmaicone trasy na wypady rowerowe. Za każdym razem odkrywam coś nowego. Dzięki temu materiałowi już kiełkują plany na kolejne odwiedziny.
- Kocham Gorlice i powiat gorlicki :)) piękny, uroczy a zarazem tajemniczy :)) moje miejsce na ziemi za którym tęsknie za każdym wyjazdem

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl