15 sierpnia 2018 15:09
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
Ogólnopolski sukces promocyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Film promocyjny „Powiat Gorlicki zaprasza” zrealizowany na zlecenie Starostwa Powiatowego w Gorlicach przez Gorlice.tv zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „CITY FILM INDEPENDENT”. Nagrodę podczas uroczystej gali w Kopalni Soli w Bochni odbierali starosta Karol Górski i realizator filmu właściciel Gorlice.tv Piotr Sekuła.

Film "Powiat gorlicki zaprasza” został wyprodukowany w 2017 roku jako materiał promocyjny o powiecie gorlickim. W pierwszym „rzucie” został skopiowany na ponad tysiąc płyt i w formie insertu trafił do czytelników katowickiej mutacji  „Dziennika Zachodniego”. Film został także zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu filmów promocyjnych „City Film Independent” w Będzinie, gdzie zdobył trzecie miejsce, z czego jesteśmy dumni – mówi koordynator Zespołu ds. Promocji i Spraw Społecznych Krzysztof Mikruta. Dzięki tej nagrodzie nasz film będzie prezentowany na pokazach organizowanych w wielu miastach Polski, od 15 stycznia do 31 marca.

W konkursie zaprezentowano 25 filmów, a oceniała je Komisja Artystyczna w składzie:
1) Edyta Kaszyca - przewodnicząca jury -  absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, doktorantka na Wydziale Filologicznym. Nauczyciel Pałacu Młodzieży w Katowicach, specjalność: film i sztuki wizualne, wiedza o kulturze.
2) Antoni Kreis - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wice prezes ds. edukacji Okręgu Śląskiego ZPAF.
3) Arkadiusz Chorób - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Świętochłowice.
4) Mirosław Badura - z-ca Dyrektora Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, animator kultury.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Kopalni Soli w Bochni. Nagrodę i gratulacje w imieniu powiatu gorlickiego odebrali: starosta Karol Górski i Piotr Sekuła - Gorlice.tv.

tn_dscf4360.jpg
tn_dscf4361.jpg
tn_dscf4362.jpg
tn_dscf4364.jpg
tn_dscf4486.jpg
tn_dscf4489.jpg
tn_dscf4493.jpg
tn_dscf4495.jpg
tn_dscf4498.jpg
tn_dscf4499.jpg

Film „Powiat Gorlicki zaprasza” pokazuje naturalne piękno i bogactwo powiatu gorlickiego. Wędrując za parą bohaterów (turystów) opowiada o atrakcjach turystycznych oraz najciekawszych miejscach i najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Ziemi Gorlickiej. Jest skierowany do tych, co nigdy nie byli w powiecie gorlickim, tych co kochają Beskid Niski i tych co cudze chwalą a swojego nie znają lub po prostu przywykli do widoku za oknem...
Jego mocnym atutem są zdjęcia „z lotu ptaka” podkreślające wyjątkowe naturalne walory krajobrazowe regionu obejmujące m.in. Zalew w Klimkówce, Stadninę Koni Huculskich w Regietowie, czy unikatowe na skalę światową cmentarze z I wojny światowej oraz skarby UNESCO, czyli drewniane kościoły i cerkwie.
Prezentuje także region, jako miejsce stworzone do uprawiania turystyki aktywnej, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Twórcy filmu zajrzeli m.in. do uzdrowiska Wysowa Zdrój - do pijalni wód mineralnych i na pływalnię, do katowskiej turmy w Bieczu,  kasztelu w Szymbarku, Skansenu Przemysłu Naftowego w Gorlicach i na trasę zjazdową na Magurze Małastowskiej.
Film jest dynamiczny i  wielowątkowy, a historia przeplata się w nim z dniem dzisiejszym, podkreślając wielokulturowość i różnorodność powiatu gorlickiego - od wesela żydowskiego, przez  Bitwę pod Gorlicami z 1915 roku, łemkowską karczmę, aż po Skansen Wsi Pogórzańskiej.
Biorąc pod uwagę nawyki percepcyjne współczesnego widza, użyto szybkiego montażu, który zachowuje jednak nastrój i klimat poszczególnych ujęć. W siedmiu minutach zawarty został skondensowany, a równocześnie atrakcyjnie „opakowany” materiał filmowy o powiecie gorlickim

Film jest prezentowany m.in. na naszym fanpage /powiatgorlicki, gdzie został wyświetlony już 40 tys. razy, udostępniony 829 razy i 133 razy polubiony. Wywołuje  pozytywne komentarze wspierające jego promocyjny charakter np.:
- Mieszkałam w Gorlicach 19 lat i zawsze będę tam chętnie wracać. Piękne tereny na wycieczki piesze, urozmaicone trasy na wypady rowerowe. Za każdym razem odkrywam coś nowego. Dzięki temu materiałowi już kiełkują plany na kolejne odwiedziny.
- Kocham Gorlice i powiat gorlicki :)) piękny, uroczy a zarazem tajemniczy :)) moje miejsce na ziemi za którym tęsknie za każdym wyjazdem