Facebook
22 września 2019 08:35
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Od wyboru zawodu do konstruowania kariery.
Redaktor: Yvetta Walecka    19.12.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Decyzje dotyczące wyboru zawodu, czy też zaplanowania zawodowej kariery są jednymi z ważniejszych. Od nich w dużym stopniu zależy przyszłe życie. O wspieraniu młodzieży w konstruowaniu własnej kariery  rozmawiali doradcy zawodowi, którzy spotkali się w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach.

 


Dziś gdy kariery coraz rzadziej są linearne, gdy nasze cele i plany ulegają ciągłej korekcie lub zmianom, zwiększa się potrzeba rozwijania kompetencji projektowania i przekształcania  kariery, dotyczy to w szczególności młodzieży podejmującej decyzje o kolejnym etapie edukacji, czy młodzieży przygotowującej się do przejścia ze świata edukacji do pracy.
W Zespole Szkół Technicznym im. W. Pola w Gorlicach, Szkolny Ośrodek Kariery w ZST zorganizował spotkanie z doradcami zawodowymi. Celem spotkania integrującego doradców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu było opracowanie planu budowania sieci współpracy i samokształcenia szkolnych doradców zawodowych.
W pierwszej części spotkania doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  WUP oddział w Nowym Sączu przedstawił główne  zadania w zakresie wparcia młodego człowieka w konstruowaniu kariery. Następnie zaprezentowano autorski program komputerowy w formie gry internetowej łączącego elementy doradztwa edycyjno-zawodowego jako nowoczesne narzędzie pracy doradczej. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie  przedstawiciela pracodawcy Severt Polska Sp.z o.o., który zwrócił uwagę na potrzeby lokalnego rynku pracy. Dalsza część spotkania zaowocowała dyskusją i wymianą doświadczeń uczestników w zakresie dobrych praktyk w systemach doradztwa zawodowego. Efektem spotkania było wypracowanie wniosków i rekomendacji w zakresie popularyzowania i inicjowania działań upowszechniających doradztwo zawodowe w szkołach. W podsumowaniu uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach, gdyż jak sami podkreślają sprzyja to osobistym kontaktom, lepszej współpracy oraz dzieleniu się doświadczeniami z pracy.
- Propozycja naszych doradców zawodowych na stworzenie sieci współpracy na rzecz doradztwa edukacyjno-zawodowego to dobra inicjatywa i pomysł na lepszą współpracę szkolnych doradców zawodowych –mówi dyrektor ZST Renata Stępień.
 
Informacja i zdjęcia: ZST im. W. Pola w Gorlicach

1.
1.jpg
2.
tn_img_2778.jpg
3.
tn_img_2781.jpg
4.
tn_img_2782.jpg
5.
tn_img_2785.jpg
6.
tn_img_2786.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl