13 grudnia 2018 16:47
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 8 do 15 kwietnia 2018 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej.

Źródło informacji i szczegóły: http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=10093