Facebook
21 września 2019 00:57
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Obradowało Forum Subregionu Sądeckiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.01.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu spotkało się gremium decydujące w sprawach subregionalnego RPO WM na lata 2014-2020 dla powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego oraz miasta Nowego Sącza. W dyskusji uczestniczył wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys, a obradom przewodniczył członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda. Powiat gorlicki reprezentowali m.in: starosta Karol Górski, członek Zarządu Powiatu Stanisław Kaszyk i wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik.W ramach realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu subregionalnej części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, trwa kolejna edycja posiedzeń forów subregionalnych. W Miasteczku Galicyjskim reprezentanci samorządów powiatowych i gminnych oraz organizacji gospodarczych i społecznych, instytucji naukowych i kulturalnych, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele policji i straży pożarnej dyskutowali m.in. na temat kryteriów wyboru projektów dotyczących m.in.: stref aktywności gospodarczej, rozwoju lokalnych potencjałów czy kształcenia zawodowego. W poniedziałek członkowie forum poświęcili omówieniu finalnej wersji Subregionalnego Programu Rozwoju do roku 2020. Wśród uczestników spotkania znalazł się m.in. radny województwa Grzegorz Biedroń.

Co ważne, nowy model wsparcia kształcenia zawodowego w Małopolsce w latach 2014-2020, kierowanego do uczniów i nauczycieli, będzie realizowany poprzez Centra Kształcenia Zawodowego.

- Szczególnie istotne są tu dwa przesłania. Zależy nam ta tym, by pojawiła się nowa jakość, by powstały nowoczesne, mocne ośrodki kształcenia zawodowego, które będą odpowiadały na potrzeby rynku w zakresie współpracy z pracodawcami. Mamy do dyspozycji o wiele więcej środków finansowych niż w poprzedniej perspektywie finansowej, które będą skierowane w konkretne miejsca - zaznaczył przewodniczący sądeckiego Forum Leszek Zegzda.

– Jeżeli mówimy o szkole, która kształci kadry dla przedsiębiorców, to taką formę edukacji należy wspierać. Chodzi nam o zbudowanie nowego modelu współpracy pomiędzy szkolnictwem zawodowym a przedsiębiorczością. Warunkiem efektywnego wykorzystania środków finansowych jest zwracanie szczególnej uwagi na współpracę z przedsiębiorcami - dodał wicemarszałek Stanisław Sorys.

Ponadto podczas spotkania jego uczestnicy przyjęli zmiany w regulaminie gremium, które usprawnią pracę, szczególnie w trakcie sporządzania list rankingowych projektów.

1.
01jaug.jpg
2.
03jaug.jpg
3.
05jaug.jpg
4.
06jaug.jpg
5.
09jaug.jpg
6.
0jaug.jpg
7.
11jaug.jpg
8.
2subregion.jpg
 

Informację i zdjęcia udostępniła: Agenda UMWM w Nowym Sączu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl