Facebook
18 września 2019 07:47
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
O życiu decydują chwile
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyła się coroczna prozdrowotna sesja profilaktyczna dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego. W tym roku była to już XV sesja, a jej hasło brzmiało „O ŻYCIU DECYDUJĄ CHWILE…””. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach.

 


W dniu 18 maja 2017 po raz kolejny nasz Zespół ds. Promocji Zdrowia prowadzony przez panią Dorotę Zimowską oraz pana Bogusława Matałę zorganizował ciekawą lekcję promocji zdrowia i profilaktyki. Tegoroczne spotkanie było poświęcone kształtowaniu praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz  różnym aspektom higieny dnia codziennego, formom spędzania wolnego czasu i roli aktywności fizycznej w życiu człowieka. Jako szkoła, jedyna w Powiecie Gorlickim, uhonorowana dwukrotnie już Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, takie działania  zawsze traktujemy  jako priorytetowe – mówi dyrektor ZST Renata Stępień.

Obecna jubileuszowa XV sesja prozdrowotna w ZST  miała charakter zarówno wykładowy jak i warsztatowy. W pierwszej części spotkania młodzież miała możliwość wysłuchania szeregu wykładów poprowadzonych przez nauczycieli z Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach, np.:
- Pani Krystyna Jamro przybliżyła zagadnienia higieny dnia codziennego w zachowaniu zdrowia.
- Pani Angelika Kosińska mówiła o różnych formach spędzania wolnego czasu – pozytywnych, ale również o tych – niosących ze sobą zagrożenia.
- Pani Edyta Krajewska mówiła o roli masażu jako jednym z czynników zapobiegającym negatywnym skutkom stresu.
- Pani Aleksandra Bargieł zwróciła uwagę na wpływ alkoholu, dopalaczy na organizm nastolatka oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

W drugiej część sesji uczniowie klas gimnazjalnych powiatu i miasta Gorlic oraz młodzież ZST wzięli czynny udział w części praktycznej związanej z udzielaniem pierwszej pomocy, różnymi technikami masażu, mierzeniem ciśnienia, nauce chodzenia z kijkami nornic walking. Amatorów na chwilę relaksacji i aktywność ruchową było naprawdę wielu. Tą część prowadzili uczniowie Szkoły Medycznej oraz nauczyciele  wychowania fizycznego w ZST pan Andrzej Kopcza i pan Rafał Warzecha.

1.
img_9534.jpg
2.
img_9574.jpg
3.
img_9592.jpg
4.
img_9604.jpg
5.
img_9605.jpg
6.
img_9635.jpg
7.
img_9648.jpg
8.
img_9660.jpg
9.
sesja 4.jpg
10.
sesja5.jpg
11.
sesja6.jpg
12.
sesja7.jpg
13.
sesja8.jpg
14.
sesja9.jpg
15.
sesja9b.jpg
16.
sesjs9a.jpg
 

Szkolni organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w spotkaniu i już dziś zapraszają na szesnastą sesję profilaktyczną do Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST w Gorlicach Renata Stępien

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl