Facebook
24 marca 2018 01:43
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Nowy narybek w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięciu młodych lekarzy rozpoczęło 13-miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Po jego zakończeniu jeszcze minimum przez rok będą pracować w naszym szpitalu, bo cała piątka to stypendyści Powiatu Gorlickiego. Ich opiekunem jest Bogusław Lenard, specjalista chorób wewnętrznych, kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym.
Nowi lekarze w szpitalu to: Aleksandra Zawierucha, Justyna Jarecka, Artur Biernacki, Mateusz Świerz i Wojciech Przybycień. Cała piątka przez cały rok akademicki 2016/2017 korzystała ze stypendium przyznanego przez Radę i Zarząd Powiatu Gorlickiego. Teraz, zgodnie z zapisami regulaminu stypendium, odbywa w szpitalu w Gorlicach 13-miesięczny staż, a po nim przez rok będzie jeszcze pracowała w szpitalu, bo przez 1 rok jako studenci pobierali stypendium.Bardzo nas wszystkich w szpitalu cieszy to, że nie wahali się i skorzystali ze stażu właśnie u nas. Mieliśmy takie lata, że do szpitala nie trafiał ani jeden stażysta, a ten rok jest bardzo obfity, bo poza piątką stypendystów mamy też dwie inne stażystki – powiedział dla Gazety Gorlickiej Bogusław Lenard.
Pomysł starostwa, by wprowadzić taki program w Gorlicach, to prawdziwy strzał w dziesiątkę – dodał zastępca dyrektora ds. medycznych Adrian Nowak. Ich wybór świetnie świadczy o jakości naszej placówki. Wszyscy oni będą też mieli możliwość, by właśnie u nas robić specjalizację. Mamy do tego akredytację w bardzo wielu medycznych specjalnościach. Top między innymi pediatria, ortopedia czy okulistyka. Jest ich w sumie 13.

Źródło informacji własne oraz Gazeta Gorlicka z 6.10.2017 art. Lecha Klimka „Pięciu młodych lekarzy zaczęło pracę w szpitalu”.
Zdjęcie:  Lech Klimek


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl