19 listopada 2018 08:50
Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei
Nowi stypendyści powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.08.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego uprzejmie informuje, że na posiedzeniu w dniu 29 sierpnia 2018 roku, po zapoznaniu się z rekomendacjami Komisji - zdecydował o przyznaniu pomocy materialnej 4 studentom uczelni o kierunku lekarskim.

Do udzielenia  pomocy zakwalifikowali się:
1) Piotr Przybycień
2) Katarzyna Natalia Mastej
3) Magdalena Weronika Magiera
4) Krzysztof Robert Kuźniar

Informacja o wyniku naboru wniosków zostanie przekazana kandydatom w formie pisemnej.

Informacja w formie pliku pdf do pobrania tutaj

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu już trzeci rok realizuje program stypendialny dla studentów medycyny, kierunek lekarski.
Właśnie zakończył się nabór wniosków z trzeciego rozdania. O stypendia starało się teraz 4 osoby - trzy to studenci 6 roku, a jedna z 5 roku. Trójka jest z powiatu gorlickiego, a jedna z powiatu jasielskiego. Ich wnioski rozpatrzyła komisja w składzie: starosta Karol Górski, Stanisław Kaszyk - członek Zarządu Powiatu i dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach Marian Świerz. Swoje rekomendacje komisja przedłożyła Zarządowi Powiatu, który podjął decyzję o przyznaniu stypendiów całej czwórce. Stypendia będą wypłacane od października 2018 do czerwca 2019 roku.

Do tej pory (przez 2 lata) ze stypendiów skorzystało 12 osób, ale trzech stypendystów zrezygnowało z przyczyn osobistych i oni stypendia zwrócili. Jedna osoba pobierała stypendium przez 2 lata. Dzięki stypendiom dziewiątka młodych lekarzy zasili kadry Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, bo taki jest główny cel programu stypendialnego.