20 marca 2019 14:52
Imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki
Niepodległa do Hymnu
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.10.2018. Drukuj Powiadom Znajomego

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Niepodległa do Hymnu”. Do akcji zapraszani są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada br. o godz.: 12.00.

W 2018 r. świętujemy setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.
„Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godz.12:00. Do akcji zapraszane są zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz.: 12:00 podczas oficjalnych obchodów na PL. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.
Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenia/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”.
W przypadku dodatkowych pytań kontakt z biurem: hymn@niepodlegla.gov.pl
Wiecej informacji na stronie: www.niepodlegla.gov.pl

Źródło: Biuro Programu NIEPODLEGŁA