Facebook
23 stycznia 2019 17:08
Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Niemożliwe nie istnieje
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych uruchomiony w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, działający od września 2017 r. był animatorem wielu działań i wydarzeń  edukacyjnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Przypomnijmy, że LOWE gościło już Ewę Wachowicz i Annę Marię Wesołowską, a tym razem swoją obecnością zaszczycił Janek Mela, prezes Fundacji Poza Horyzonty, podróżnik, najmłodszy zdobywca obu biegunów i działacz społeczny, który podzielił się refleksją - jak budować życie pełne pasji mimo niepełnosprawności.

 

- Jestem tu po to, aby Wam opowiedzieć nie o swoich sukcesach, ale o trudach jakie spotykają nas na co dzień w życiu - rozpoczął swoje wystąpienie zaproszony gość.
W takcie spotkania Jasiek Mela opowiadał o przeżyciach z najtrudniejszych, ale również najpiękniejszych momentów swojego życia. Swoją postawą pełną wytrwałości pokazał jak pokonywać własne ograniczenia i przezwyciężać niepełnosprawność, o której nie decyduje brak ręki czy nogi, lecz bariery, które tkwią w naszej głowie. Jak  sam podkreśla - Z każdego doświadczenia można wyciągnąć coś dobrego. Coś, co nas wzmocni. Nie ma takiej trudności, której nie da się pokonać, ani dołka, z którego nie dałoby się wyjść.
Dzieląc się swoimi doświadczeniami zwrócił uwagę na to, że powinniśmy lubić siebie, widzieć w ludziach dobro i nigdy nie poddawać się, na przekór wszystkiemu i wszystkim. Swoją postawą  udowodnił, że człowiek jest w stanie przezwyciężyć największe słabości i ograniczenia, jeśli ma wystarczająco dużo odwagi, motywacji i wsparcia bliskich.
Jan Mela ujął szczerością, otwartością oraz niezwykłą energią, którą wielu zapewne zainspirował do działania i wiary we własne możliwości. Jest prawdziwym przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, że to kim jesteśmy w danej chwili, w żaden sposób nie ogranicza tego, kim możemy się stać. Z pewnością jego przykład i słowa na długo staną się życiowym drogowskazem.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.

1.
mela1.jpg
2.
mela2.jpg
3.
mela3.jpg
4.
mela4.jpg
5.
mela5.jpg
6.
mela6.jpg
7.
mela7.jpg
8.
mela8.jpg
9.
mela9.jpg
10.
tmela1.jpg
11.
tmela2.jpg
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl