20 czerwca 2018 11:31
Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Niemożliwe nie istnieje
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.06.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych uruchomiony w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, działający od września 2017 r. był animatorem wielu działań i wydarzeń  edukacyjnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Przypomnijmy, że LOWE gościło już Ewę Wachowicz i Annę Marię Wesołowską, a tym razem swoją obecnością zaszczycił Janek Mela, prezes Fundacji Poza Horyzonty, podróżnik, najmłodszy zdobywca obu biegunów i działacz społeczny, który podzielił się refleksją - jak budować życie pełne pasji mimo niepełnosprawności.

- Jestem tu po to, aby Wam opowiedzieć nie o swoich sukcesach, ale o trudach jakie spotykają nas na co dzień w życiu - rozpoczął swoje wystąpienie zaproszony gość.
W takcie spotkania Jasiek Mela opowiadał o przeżyciach z najtrudniejszych, ale również najpiękniejszych momentów swojego życia. Swoją postawą pełną wytrwałości pokazał jak pokonywać własne ograniczenia i przezwyciężać niepełnosprawność, o której nie decyduje brak ręki czy nogi, lecz bariery, które tkwią w naszej głowie. Jak  sam podkreśla - Z każdego doświadczenia można wyciągnąć coś dobrego. Coś, co nas wzmocni. Nie ma takiej trudności, której nie da się pokonać, ani dołka, z którego nie dałoby się wyjść.
Dzieląc się swoimi doświadczeniami zwrócił uwagę na to, że powinniśmy lubić siebie, widzieć w ludziach dobro i nigdy nie poddawać się, na przekór wszystkiemu i wszystkim. Swoją postawą  udowodnił, że człowiek jest w stanie przezwyciężyć największe słabości i ograniczenia, jeśli ma wystarczająco dużo odwagi, motywacji i wsparcia bliskich.
Jan Mela ujął szczerością, otwartością oraz niezwykłą energią, którą wielu zapewne zainspirował do działania i wiary we własne możliwości. Jest prawdziwym przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, że to kim jesteśmy w danej chwili, w żaden sposób nie ogranicza tego, kim możemy się stać. Z pewnością jego przykład i słowa na długo staną się życiowym drogowskazem.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień.

mela1.jpg
mela2.jpg