Facebook
18 września 2019 07:46
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Najlepsi we współpracy z pracodawcami
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Po raz czwarty odbył się ogólnopolski konkurs „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Już po raz drugi tytuł laureata w tym konkursie zdobył Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, zajmując I miejsce w kraju w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej.


Celem konkursu trwającego od października 2015 roku było wyłonienie szkół i pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność we współpracy w kształceniu zawodowym. ZST zaprezentował swoją szeroką współpracę, w zawodzie technik informatyk, z pracodawcą – firmą KOMPUTER SOFT i uzyskał tytuł laureata, zajmując I miejsce w kraju w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej. Szkoła już po raz drugi zdobywa tytuł laureata w powyższym konkursie, bowiem w poprzedniej edycji prezentowali swoje „dobre praktyki” w branży usługowej w zawodzie technik usług fryzjerskich we współpracy Salonem Fryzjerskim „CUBE”.

„Udział w konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawca dla szkoły” to możliwość zaprezentowania szeregu działań podejmowanych we współpracy z lokalnymi pracodawcami, którzy reprezentują małe przedsiębiorstwa na naszym terenie. To pokazanie właśnie, że z takim partnerem można podejmować rozwiązania nowatorskie, innowacyjne i efektywne w kształceniu zawodowym, przygotowując młodych ludzi do potrzeb rynku pracy i szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej” - mówi dyrektor Renta Stępień.

Informacje o laureatach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – IV edycja – znajdą Państwo tutaj

Uroczysta Gala Laureatów z wręczeniem statuetek odbędzie się dopiero w kwietniu w Warszawie, a już 21 marca, jak co roku szkoła będzie organizować Dzień Otwarty. Zatem będzie to doskonała okazja do lepszego poznania laureatów, zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzania budynku szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami oraz wzięcia udział w ciekawych lekcjach, konkursach i prezentacjach. Przede wszystkim w tym dniu w godzinach od 8.00 do 17.00 uczniowie, a także  rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką nauczanych zawodów, a dyżur szkolnego doradcy zawodowego umożliwi gimnazjalistom uzyskanie profesjonalnej porady i informacji zawodowej.

Ponadto w szczegółowym programie Dnia Otwartego zaplanowano:
- jazdę samochodem pod opieką instruktora w godz. 10.00- 14.00
- małe metamorfozy w szkolnej pracowni fryzjerskiej
- prezentację kół i organizacji działających w szkole oraz zwiedzanie szkoły (oglądanie klasopracowni oraz bazy dydaktycznej)
- wydarzenia stałe w godzinach 8.00-17.00, na które składają się liczne konkursy, prezentacje i spotkania (m.in. konkurs matematyczny- „matematyka da się lubić”, konkurs językowy „Angielski Wyścig”, pokazy pierwszej pomocy, strefa gier planszowych i komputerowych, produkcja kosmetyków)
- zmagania sportowe (m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa i bilard)

Atrakcją Dnia Otwartego Szkoły będzie strzelnica multimedialna „Snajper” dostępna w godzinach 10.00- 14.00
Na wszystkich gości czeka niespodzianka

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną, opiekunów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły.
Więcej szczegółów na temat Dnia Otwartego ZST na stronie internetowej szkoły www.zst.gorlice.pl
Z pewnością dzień ten posłuży młodzieży w przygotowaniu się do trafnych decyzji odnośnie planowania własnej kariery zawodowej dlatego warto skorzystać z tej formy promocji szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl