12 grudnia 2018 18:20
Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Najlepsi we współpracy z pracodawcami
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.03.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Po raz czwarty odbył się ogólnopolski konkurs „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”, organizowany przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Już po raz drugi tytuł laureata w tym konkursie zdobył Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, zajmując I miejsce w kraju w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej.

Celem konkursu trwającego od października 2015 roku było wyłonienie szkół i pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność we współpracy w kształceniu zawodowym. ZST zaprezentował swoją szeroką współpracę, w zawodzie technik informatyk, z pracodawcą – firmą KOMPUTER SOFT i uzyskał tytuł laureata, zajmując I miejsce w kraju w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej. Szkoła już po raz drugi zdobywa tytuł laureata w powyższym konkursie, bowiem w poprzedniej edycji prezentowali swoje „dobre praktyki” w branży usługowej w zawodzie technik usług fryzjerskich we współpracy Salonem Fryzjerskim „CUBE”.

„Udział w konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawca dla szkoły” to możliwość zaprezentowania szeregu działań podejmowanych we współpracy z lokalnymi pracodawcami, którzy reprezentują małe przedsiębiorstwa na naszym terenie. To pokazanie właśnie, że z takim partnerem można podejmować rozwiązania nowatorskie, innowacyjne i efektywne w kształceniu zawodowym, przygotowując młodych ludzi do potrzeb rynku pracy i szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej” - mówi dyrektor Renta Stępień.

Informacje o laureatach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – IV edycja – znajdą Państwo tutaj

Uroczysta Gala Laureatów z wręczeniem statuetek odbędzie się dopiero w kwietniu w Warszawie, a już 21 marca, jak co roku szkoła będzie organizować Dzień Otwarty. Zatem będzie to doskonała okazja do lepszego poznania laureatów, zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzania budynku szkoły, porozmawiania z nauczycielami i uczniami oraz wzięcia udział w ciekawych lekcjach, konkursach i prezentacjach. Przede wszystkim w tym dniu w godzinach od 8.00 do 17.00 uczniowie, a także  rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i specyfiką nauczanych zawodów, a dyżur szkolnego doradcy zawodowego umożliwi gimnazjalistom uzyskanie profesjonalnej porady i informacji zawodowej.

Ponadto w szczegółowym programie Dnia Otwartego zaplanowano:
- jazdę samochodem pod opieką instruktora w godz. 10.00- 14.00
- małe metamorfozy w szkolnej pracowni fryzjerskiej
- prezentację kół i organizacji działających w szkole oraz zwiedzanie szkoły (oglądanie klasopracowni oraz bazy dydaktycznej)
- wydarzenia stałe w godzinach 8.00-17.00, na które składają się liczne konkursy, prezentacje i spotkania (m.in. konkurs matematyczny- „matematyka da się lubić”, konkurs językowy „Angielski Wyścig”, pokazy pierwszej pomocy, strefa gier planszowych i komputerowych, produkcja kosmetyków)
- zmagania sportowe (m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa i bilard)

Atrakcją Dnia Otwartego Szkoły będzie strzelnica multimedialna „Snajper” dostępna w godzinach 10.00- 14.00
Na wszystkich gości czeka niespodzianka

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach serdecznie zapraszają młodzież gimnazjalną, opiekunów i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły.
Więcej szczegółów na temat Dnia Otwartego ZST na stronie internetowej szkoły www.zst.gorlice.pl
Z pewnością dzień ten posłuży młodzieży w przygotowaniu się do trafnych decyzji odnośnie planowania własnej kariery zawodowej dlatego warto skorzystać z tej formy promocji szkoły.