13 grudnia 2018 16:47
Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy
Najlepsi w obszarze fryzjersko - kosmetycznym
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach zwyciężył w ogólnopolskim konkursie "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły" w obszarze fryzjersko-kosmetycznym. 28 maja 2015 r. w Warszawie podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Renata Stępień oraz pracodawca Jakub Róż - Salon Fryzjerski CUBE odebrali z rąk Grażyny Osickiej – dyrektora KOWEZiU, statuetkę  za zdobycie I miejsca w zawodzie technik usług fryzjerskich.

W listopadzie 2014 roku Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zaprosił szkoły zawodowe do udziału w III edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. Był on organizowany w ramach ogłoszonego przez MEN "Roku Szkoły Zawodowców", a jego celem było wyłonienie oraz promocja szkół oraz pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w wybranych obszarach. Zadaniem szkół, które przystąpiły do konkursu było pokazanie, jak ich współpraca z wybranym pracodawcą wpływa na poprawę jakości kształcenia zawodowego, jak wspólnie dopasowują się do potrzeb rynku pracy, planują kierunki rozwoju placówki itp. Przykłady dobrych praktyk miały przedstawiać przedsięwzięcia nowatorskie, innowacyjne, aktualne i efektywne.

Swoimi dobrymi praktykami w kształceniu zawodowym, we współpracy z Salonem Fryzjerskim „CUBE” w branży fryzjersko-kosmetycznej, podzielił się Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.  Działania i przedsięwzięcia, które zaprezentowali w konkursie zostały docenione i zauważone przez jury konkursowe i 28 maja 2015 r. w Warszawie podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Renata Stępień oraz pracodawca Jakub Róż odebrali z rąk Grażyny Osickiej –dyrektora KOWEZiU, statuetkę  za zdobycie I miejsca w III edycji ogólnopolskiego konkursu pt. "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły" w obszarze fryzjersko - kosmetycznym w zawodzie technik usług fryzjerskich.
W drugiej części spotkania poszczególni laureaci z 11 obszarów branżowych mieli możliwość przedstawienia swojej szkoły, jak również podzielenia się dobrymi praktykami. Prezentację Zespołu Szkół Technicznych pt. Szkoła i pracodawca- razem ku lepszej jakości kształcenia zawodowego, przedstawiły: Renata Stępień i Małgorzata Kukuła-Jasińska. Przedstawiciele szkoły mieli również przyjemność wręczyć uczestnikom i organizatorom gali Rocznik ZST- szkolne wydawnictwo, które wzbudziło duże zainteresowanie i wielkie uznanie dla szerokich działań szkoły.

Według organizatorów konkursu, zadaniem nowoczesnej szkoły zawodowej powinno być przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Realizacji priorytetu, jakim jest dobre przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy służy prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego, w powiązaniu z pracodawcami. Szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy. Dzięki praktyce młodzi ludzie mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie potrzebne do funkcjonowania w przedsiębiorstwie. Równie ważny jest udział pracodawców w życiu szkoły, między innymi poprzez inwestowanie w rozwój bazy dydaktycznej szkół czy proces doskonalenia kadry dydaktycznej.
Taką szkołą jest właśnie Zespół Szkół Technicznych, a zajęcie pierwszego miejsca wśród wszystkich szkół zawodowych w kraju jest potwierdzeniem, że zapewnia ona  swoim uczniom najwyższy poziom kształcenia zawodowego .

c.jpg
c0.jpg