Facebook
18 września 2019 07:40
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Najlepsi w obszarze fryzjersko - kosmetycznym
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2015. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach zwyciężył w ogólnopolskim konkursie "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły" w obszarze fryzjersko-kosmetycznym. 28 maja 2015 r. w Warszawie podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Renata Stępień oraz pracodawca Jakub Róż - Salon Fryzjerski CUBE odebrali z rąk Grażyny Osickiej – dyrektora KOWEZiU, statuetkę  za zdobycie I miejsca w zawodzie technik usług fryzjerskich.W listopadzie 2014 roku Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zaprosił szkoły zawodowe do udziału w III edycji konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły”. Był on organizowany w ramach ogłoszonego przez MEN "Roku Szkoły Zawodowców", a jego celem było wyłonienie oraz promocja szkół oraz pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w wybranych obszarach. Zadaniem szkół, które przystąpiły do konkursu było pokazanie, jak ich współpraca z wybranym pracodawcą wpływa na poprawę jakości kształcenia zawodowego, jak wspólnie dopasowują się do potrzeb rynku pracy, planują kierunki rozwoju placówki itp. Przykłady dobrych praktyk miały przedstawiać przedsięwzięcia nowatorskie, innowacyjne, aktualne i efektywne.

Swoimi dobrymi praktykami w kształceniu zawodowym, we współpracy z Salonem Fryzjerskim „CUBE” w branży fryzjersko-kosmetycznej, podzielił się Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.  Działania i przedsięwzięcia, które zaprezentowali w konkursie zostały docenione i zauważone przez jury konkursowe i 28 maja 2015 r. w Warszawie podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Renata Stępień oraz pracodawca Jakub Róż odebrali z rąk Grażyny Osickiej –dyrektora KOWEZiU, statuetkę  za zdobycie I miejsca w III edycji ogólnopolskiego konkursu pt. "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły" w obszarze fryzjersko - kosmetycznym w zawodzie technik usług fryzjerskich.
W drugiej części spotkania poszczególni laureaci z 11 obszarów branżowych mieli możliwość przedstawienia swojej szkoły, jak również podzielenia się dobrymi praktykami. Prezentację Zespołu Szkół Technicznych pt. Szkoła i pracodawca- razem ku lepszej jakości kształcenia zawodowego, przedstawiły: Renata Stępień i Małgorzata Kukuła-Jasińska. Przedstawiciele szkoły mieli również przyjemność wręczyć uczestnikom i organizatorom gali Rocznik ZST- szkolne wydawnictwo, które wzbudziło duże zainteresowanie i wielkie uznanie dla szerokich działań szkoły.

Według organizatorów konkursu, zadaniem nowoczesnej szkoły zawodowej powinno być przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Realizacji priorytetu, jakim jest dobre przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy służy prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego, w powiązaniu z pracodawcami. Szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy. Dzięki praktyce młodzi ludzie mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie potrzebne do funkcjonowania w przedsiębiorstwie. Równie ważny jest udział pracodawców w życiu szkoły, między innymi poprzez inwestowanie w rozwój bazy dydaktycznej szkół czy proces doskonalenia kadry dydaktycznej.
Taką szkołą jest właśnie Zespół Szkół Technicznych, a zajęcie pierwszego miejsca wśród wszystkich szkół zawodowych w kraju jest potwierdzeniem, że zapewnia ona  swoim uczniom najwyższy poziom kształcenia zawodowego .

1.
c.jpg
2.
c0.jpg
3.
c1.jpg
4.
c2.jpg
5.
f.jpg
6.
f0.jpg
7.
f1.jpg
8.
f2.jpg
9.
f3.jpg
10.
f4.jpg
11.
f5.jpg
12.
f6.jpg
13.
f7.jpg
14.
f9.jpg
15.
g1.jpg
16.
g2.jpg


Informację opracowała i zdjęcia udostępniła dyr. Renata Stępień

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl